Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.06.2016
Eesti Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet (33) Tagakaas Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Bussiärimeest süüdistatakse altkäemaksu andmises Dilbert Eesti lühiuudised Blogi hindab Eesti-vastase propaganda taset Lennukid harjutasid maandumist maanteele Artikli avaldamise järel vallandatud õpetaja kiusas õpilast (3) Tallinna kohal säras superkuu 60 pööret ümber oma telje Provokatiivne paipoiss Allar Jõks (1) Majandus Statoil ostab suurema osa Premium 7 tanklatest ja laieneb pealinnast väljapoole Rahvuslik energiafirma otsib turu põhjast edu valemit (9) Majanduse lühiuudised Liviko kartellileppe süüasi läheb uuesti ringkonnakohtusse Norrast on tulemas uus rahalaev (2) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Slovakkia skandaalikuristiku veerel ÜRO: iga 113. inimene maailmas on põgenik Arvamus Kätlin Konstabel: Ojasoo juhtumi käsitlemise halvad viljad (11) Tiina Kangro: kuidas uputada probleeme (2) Urve Eslas: kuidas sünnivad propagandalood? Valede ja kohaliku poliitiku abil. (3) Annika Lentso: mida andis meile Arengufondi ajastu? (6) Postimees 1991. aastal: sõjaveteranid vallutasid lossiplatsi Vambola Paavo: diplomaatiline jälg on vajalik Juhtkiri: riiklik süstlasport Venemaa moodi (1) Kultuur Kultuuri lühiuudised Maalikunsti elujõu avaldumine Kordumatu igas etenduses, ainulaadne igas rollis Sport Spordi lühiuudised Ebameeldiv või jumalik… aga kindlalt parim Prantsusmaa jalgpalli uus tulemine Kas Eesti kuulub oma tasemelt Maailmaliigasse? Eesti Kaitsevägi ootab Vennot, Tähte ja Teppanit (2) Saksamaa lubab oma ründemängu käima saada Tarbija Mängukonsoolide turul vaikus enne tormi Tartu Vägeval valmisid põgenike kodud (2) Tartu visiitkaardid: ülikool, Ahhaa ja sõbralikud inimesed Kolm Tartu pubi võtsid kasutusele pimedate menüüd (1) Linnapuude tervis jätab enamasti soovida Kuidas vanal ajal elati ehk Pildikesi kohviku kuldajast (1) Vanemuises hakkab tööle uut moodi tõlkesüsteem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvas ei taha presidendiks Savisaart ega Helmet

2 min lugemist
FOTO: Allikas: TNS Emor

Kui Eesti presidendi valiks rahvas ja poolthääle asemel saaks anda vastuhääle, saaks enim vastuhääli Eesti poliitika kõige vastuolulisem parteijuht Edgar Savisaar.

Tellijale Tellijale

Savisaart ei sooviks näha Kadrioru lossis tööd tegemas, vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril ja vana-aasta õhtul rahvale kõnet pidamas, Eesti riiki välismaal esindamas ja seadusi välja kuulutamas 51 protsenti 1375st inimesest, kes vastasid Postimehe tellimusel uuringufirma TNS Emori küsimusele «Kes ei tohiks saada presidendiks?».

Eestlastest vastajad on eriti jäigad: 71 protsenti ei kujuta Savisaart ette presidendina, muust rahvusest inimeste seas on nii resoluutseid üheksa protsenti vastanuist. Savisaare vastu on 58 protsenti kuni 35-aastastest vastajatest ja 44 protsenti üle 50-aastastest. Vastumeelsus on suurem jõukamate ja haritumate seas. Savisaare kindluses – Tallinnas (kus ta on kõrvaldatud linnapea ametist kahtlustatuna altkäemaksu võtmises) – ei taha teda presidendina näha 43 protsenti vastajatest.

20.06.2016 22.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto