Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.06.2016
Eesti Randpere: kasutasin aega ka isiklike asjade ajamiseks (17) Valdo Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse (32) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Elektririke tappis ligi 200 siga (1) Dilbert Politseijuhid liitusid kaine juhi kampaaniaga Eesti lühiuudised Koolilõpetajate viimane ühispilt Politsei kahtlustab poega preestrist isa tapmises Esikülg 22. juuni Tagakülg Rõivas: Eesti vaikus oleks provokatsioon (18) Majandus Kiirendatud korras ideest teostuseni - jäätis valmis vaid paari kuuga Majanduse lühiuudised Analüütik: Brexit annaks suurima löögi Iirimaale Välismaa Välismaa lühiuudised Hiinlased maiustavad jaanipäeval koeralihaga (7) KOHALIK VAADE: Savtšenko: ühe naise armee? Radikaliseerumine ei küsi usutunnistust Arvamus Lauri Hussar: Achtung! Panzerparade (15) Kadri Kadak: linnaosavalitsus ei pea tagama elanike turvalisust? (3) Geeniekspert: eliitkoolile kulutamise asemel on mõistlikum raha lapse tuleviku tarbeks panka panna (27) Ivan Makarov: oma maa ja rahva mustamine pole poliitikule kohane (6) Päeva karikatuur Postimees 1936. aastal: tähesõitjad vallutasid Tartu Juhtkiri: kulutšeki mõru mekk (1) Ago Vilu: meie istume homme lõkke ääres, pankurid ja poliitikud närivad küüsi (2) Erkki Bahovski: väike spikker neile, kes pärast Brexitit kõlavate avaldustega esinema peavad (8) Sport Venemaa sportlased pääsevad Riosse juhul, kui... Spordi lühiuudised Žiguliga Mercedese vastu: kriisis Venemaa otsib süüdlast Saksamaa mängumootor ikka alles soojeneb Walesi tragöödia muundus muinasjutuks Kohtunike ebapädev otsus rikkus Allika turniiri Olümpiale eelneb judokade taktikamäng Tarbija Haigus, mida noor naine hoolega varjas Tartu Jõgevale kerkib kaks kirikut (5) Luunja ja Vana-Kastre ristmik muutuvad ohutumaks Tartu kesklinna tuleb suve lõpus lauamängukohvik Kõige valgemat ööd täidavad vanad mängud Vanade eestlaste seksielu: lusti löödi nii aidas kui laudas (1) Hirm tühjuse ees sunnib kunstnikku hinge kergendama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: väike spikker neile, kes pärast Brexitit kõlavate avaldustega esinema peavad

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

23. juunil kogunevad britid hääletuskastide juurde, et otsustada, kas nende riik peaks jääma Euroopa Liitu või mitte. Kolumnist Erkki Bahovski on koostanud 24. juuniks juba väikese spikri igasuguste avalduste koostajatele. Kumb variant käiku läheb, sõltubki nüüd brittidest.

1) Eesti rahvas väljendab sügavat tunnustust Ühendkuningriigi elanike suveräänse otsuse üle. Loodame siiski, et Ühendkuningriik ei pööra selga Euroopale – selleks ühendavad meid liiga tihedad sidemed.

1918. aastal ei kõhelnud Ühendkuningriigi juhtkond saatmast Läänemerele oma laevastikku, mis aitas tublisti kaasa võidule Vabadussõjas ja pani aluse veelgi tihendamatele sidemetele Eesti ja Ühendkuningriigi vahel. Neid tihedaid sidemeid naudime ka praegu, mil paljud Eesti kodanikud elavad ja töötavad Ühendkuningriigis ja ka mõned Ühendkuningriigi elanikud on leidnud elu- ja töökoha Eestis.

Loodame, et Ühendkuningriik säilitab oma väärika koha Euroopas. Oleme igati abiks, et mängida konstruktiivset rolli Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi lahkumiskõnelustel – on ju Eesti huvides, et meie kaasmaalased saaksid Ühendkuningriigis jätkuvalt elada ja töötada, ja samamoodi võiks Ühendkuningriik olla huvitatud oma kaasmaalaste elamisest ja töötamisest Eesti vabariigis. Samamoodi jätkuvad meie sidemed NATO kaudu, mille raames on Ühendkuningriik rohkelt panustanud Baltimaade kaitsmisse, näidates niiviisi üles lääneliitlaste solidaarsust. See solidaarsus ei tohi nüüdse otsuse valguses kannatada.

Loodame ühtlasi, et Ühendkuningriik ei jää kõrvale Euroopa rändekriisi lahendamisest. On ju ränne midagi, mis ei tunne riigipiire ega mingi riigi kuuluvust rahvusvahelistesse organisatsioonidesse. Sestap ootame edaspidigi Ühendkuningriigi panust sellesse keerulisse valupunkti.

Jääme ka edaspidi Ühendkuningriigi sõbraks ja liitlaseks ning oleme avatud igasuguseks koostööks.

2) Eesti rahvas väljendab sügavat tunnustust Ühendkuningriigi elanike suveräänse otsuse üle. Euroopalikke väärtusi au sees hoidev jõud on taas võitnud ning näidanud tugevate sidemete säilimist Eesti, Ühendkuningriigi ja Euroopa vahel.

Juba 1918. aastal ei kõhelnud Ühendkuningriigi juhtkond saatmast Läänemerele oma laevastikku, mis aitas tublisti kaasa Vabadussõja võitmisele ja pani aluse veelgi tihendamatele sidemetele Eesti ja Ühendkuningriigi vahel. Neid tihedaid sidemeid naudime ka praegu, mil paljud Eesti kodanikud elavad ja töötavad Ühendkuningriigis ja ka mõned Ühendkuningriigi elanikud on leidnud elu- ja töökoha Eestis. Nüüd võivad nad kõik muretult tulevikku vaadata.

Ei ole kahtust, et Ühendkuningriigil on määratu roll Euroopa Liidu tuleviku raamistamisel. Loodame, et Ühendkuningriik jätkab panustamisse Euroopa Liidu tulevikku ühendusega peetud läbirääkimiste tulemuste kohaselt. Täpselt määratletud suhe ühelt poolt Ühendkuningriigi ja teiselt poolt Euroopa Liidu, sealhulgas Eesti vahel on meie kõigi huvides.

Samamoodi ootame Ühendkuningriigi edaspidist panust rändekriisi lahendamisse. Euroopa Liit on meie ühine kodu ja nii on meie kõigi huvi kaasa aidata selle kodu korrashoidmisele. Äärmuslaste katsed rändekriisi oma huvides ära kasutada, on määratud läbikukkumisele.

Ühendkuningriik on üles näidanud ka oma solidaarsust NATO raames tehtavas koostöös. Euroopa Liidu dimensioon üksnes aitab seda solidaarsust kasvatada.

Jääme ka edaspidi Ühendkuningriigi sõbraks ja liitlaseks ning oleme avatud igasuguseks koostööks.

Seotud lood
21.06.2016 25.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto