Sisukord
Arvamus
Tänane leht
22.06.2016
Eesti Randpere: kasutasin aega ka isiklike asjade ajamiseks (17) Valdo Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse (32) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Elektririke tappis ligi 200 siga (1) Dilbert Politseijuhid liitusid kaine juhi kampaaniaga Eesti lühiuudised Koolilõpetajate viimane ühispilt Politsei kahtlustab poega preestrist isa tapmises Esikülg 22. juuni Tagakülg Rõivas: Eesti vaikus oleks provokatsioon (18) Majandus Kiirendatud korras ideest teostuseni - jäätis valmis vaid paari kuuga Majanduse lühiuudised Analüütik: Brexit annaks suurima löögi Iirimaale Välismaa Välismaa lühiuudised Hiinlased maiustavad jaanipäeval koeralihaga (7) KOHALIK VAADE: Savtšenko: ühe naise armee? Radikaliseerumine ei küsi usutunnistust Arvamus Lauri Hussar: Achtung! Panzerparade (15) Kadri Kadak: linnaosavalitsus ei pea tagama elanike turvalisust? (3) Geeniekspert: eliitkoolile kulutamise asemel on mõistlikum raha lapse tuleviku tarbeks panka panna (27) Ivan Makarov: oma maa ja rahva mustamine pole poliitikule kohane (6) Päeva karikatuur Postimees 1936. aastal: tähesõitjad vallutasid Tartu Juhtkiri: kulutšeki mõru mekk (1) Ago Vilu: meie istume homme lõkke ääres, pankurid ja poliitikud närivad küüsi (2) Erkki Bahovski: väike spikker neile, kes pärast Brexitit kõlavate avaldustega esinema peavad (8) Sport Venemaa sportlased pääsevad Riosse juhul, kui... Spordi lühiuudised Žiguliga Mercedese vastu: kriisis Venemaa otsib süüdlast Saksamaa mängumootor ikka alles soojeneb Walesi tragöödia muundus muinasjutuks Kohtunike ebapädev otsus rikkus Allika turniiri Olümpiale eelneb judokade taktikamäng Tarbija Haigus, mida noor naine hoolega varjas Tartu Jõgevale kerkib kaks kirikut (5) Luunja ja Vana-Kastre ristmik muutuvad ohutumaks Tartu kesklinna tuleb suve lõpus lauamängukohvik Kõige valgemat ööd täidavad vanad mängud Vanade eestlaste seksielu: lusti löödi nii aidas kui laudas (1) Hirm tühjuse ees sunnib kunstnikku hinge kergendama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: tähesõitjad vallutasid Tartu

1 min lugemist

Pühapäeval toimus Eesti Moto-Klubi ja Eesti Auto-Klubi korraldusel ühine tähesõit autodele ja mootorratastele. Tähesõitjad startisid hommikul kell 9 viiest linnast: Tallinnast, Tartust, Rakverest, Pärnust ja Viljandist ning jõudsid õhtul kl. 4 ja 9 vahel Tartu, kus oli tähesõidu lõpp-punkt.

Tähesõidust võttis osa umbes 40 sõidukit. Paljud võistlejad jäid ära seepärast, et võidupühal on mootorratturitel ees pikad sõidud võidutulede laialiviimiseks.

Tähesõitjaid hakati Tartu ootama kella 4 paiku pärast lõunat. Kuna juhtus haruldaselt palav pühapäev, siis enamik tartlastest olid siirdunud vabasse loodusesse. Esimesed pääsukesed ei lasknud end oodata. Kella ½ 4 paiku juba veeres näitusevälja väravast sisse esimene tähesõidust osavõtnud sõiduk – Ernst Kirikal oma autoga, mis startis Viljandis. Varsti järgnes teine sõiduk – jälle auto, seekord daami juhtimisel, Tallinnast startinud Meeta Tepp.

Taamalt kuuldub omapärast mootorimürinat – kihutabki lõpp-punktist läbi esimene mootorrattur – Rakverest startinud Edmund Senkel. Umbes 10 min hiljem saabub teine rakverelane ja siis võetaksegi käteplaginaga vastu Tallinna dam Natalie Kuill, kes rahulikult ootab paar minutit, et lasta end varem väljaarvestatud ajal registreerida. Muide, tähesõidul ei tohi jõuda pärale ei liiga vara, ega ka liiga hilja, vaid omal kindlal kellaajal. Sellepärast siis ka varem saabunud ootavad, et lasta end õigel ajal sõidu lõpetanuks märkida.  

Võhikule, kes jälgis tähesõitu, võis tunduda imelikuna, et mootorratastel on kaasasõitjaks peaaegu eranditult daamid. Võistlejad aga teavad, miks nad õrnemapoole enda taha istuma panevad – kui kaks võistlejat saavad ühepalju punkte, siis eelistatakse seda, kellega sõitis kaasa daam.

Nagu jutustasid tähesõidust osavõtnud, olid teed üldiselt väga head. Raskemaks katsumiseks oli teeosa Valgast Otepääle oma äkiliste mägedega ja kurvedega.

22.06.1936

Seotud lood
    21.06.2016 25.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto