Sisukord
Uudised
Postimees
22.06.2016
Eesti Randpere: kasutasin aega ka isiklike asjade ajamiseks (18) Valdo Randpere lendas kuluhüvitiste eest Taisse (33) Mälumäng Palju õnne Horoskoop Male Elektririke tappis ligi 200 siga (1) Dilbert Politseijuhid liitusid kaine juhi kampaaniaga Eesti lühiuudised Koolilõpetajate viimane ühispilt Politsei kahtlustab poega preestrist isa tapmises Esikülg 22. juuni Tagakülg Rõivas: Eesti vaikus oleks provokatsioon (19) Majandus Kiirendatud korras ideest teostuseni - jäätis valmis vaid paari kuuga Majanduse lühiuudised Analüütik: Brexit annaks suurima löögi Iirimaale Välismaa Välismaa lühiuudised Hiinlased maiustavad jaanipäeval koeralihaga (7) KOHALIK VAADE: Savtšenko: ühe naise armee? Radikaliseerumine ei küsi usutunnistust Arvamus Lauri Hussar: Achtung! Panzerparade (15) Kadri Kadak: linnaosavalitsus ei pea tagama elanike turvalisust? (3) Geeniekspert: eliitkoolile kulutamise asemel on mõistlikum raha lapse tuleviku tarbeks panka panna (27) Ivan Makarov: oma maa ja rahva mustamine pole poliitikule kohane (6) Päeva karikatuur Postimees 1936. aastal: tähesõitjad vallutasid Tartu Juhtkiri: kulutšeki mõru mekk (1) Ago Vilu: meie istume homme lõkke ääres, pankurid ja poliitikud närivad küüsi (2) Erkki Bahovski: väike spikker neile, kes pärast Brexitit kõlavate avaldustega esinema peavad (8) Sport Venemaa sportlased pääsevad Riosse juhul, kui... Spordi lühiuudised Žiguliga Mercedese vastu: kriisis Venemaa otsib süüdlast Saksamaa mängumootor ikka alles soojeneb Walesi tragöödia muundus muinasjutuks Kohtunike ebapädev otsus rikkus Allika turniiri Olümpiale eelneb judokade taktikamäng Tarbija Haigus, mida noor naine hoolega varjas Tartu Jõgevale kerkib kaks kirikut (5) Luunja ja Vana-Kastre ristmik muutuvad ohutumaks Tartu kesklinna tuleb suve lõpus lauamängukohvik Kõige valgemat ööd täidavad vanad mängud Vanade eestlaste seksielu: lusti löödi nii aidas kui laudas (1) Hirm tühjuse ees sunnib kunstnikku hinge kergendama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Vanade eestlaste seksielu: lusti löödi nii aidas kui laudas

6 min lugemist
FOTO: A6

«Ööd on nii tulised, nii tulised ja valged. /…/ See teeb nii rahutuks ja haigeks, rändad kui tõbine ringi ja ei leia oma parajat paika. Ja und pole raasugi, oled põgus kui lind oksal.»

Tellijale

Nii kurtis Eesti kirjandusklassika tuntuim vagabund, oma suvistel rännakutel tüdrukute päid segi ajanud Toomas Nipernaadi. Aasta kõige valgemad ööd on taas kätte jõudnud – ning ilmselt paneb see tavapärasest ärevamalt südamed põksuma ja vere vemmeldama ka tänapäeva Toomas Nipernaadidel või Kadri Parvidel.

Pööriöö eel on asjakohane heita pilk sajanditetagusesse aega ja saada selgust, mil moel – või kas üldse – on oma vemmeldavat verd taltsutanud meie esivanemad. Selgub, et suguelu ei tähendanud eestlastele üksnes järglaste sigitamiseks tarvilikku tegevust, mida toimetati reheahju taga kasuka all vaikselt nohisedes. Meie esivanemad nautisid seksi vabameelselt ja täiel rinnal, vallaslastest ei tehtud mingit numbrit ning neitsilikkus oli sootuks tundmatu mõiste.

21.06.2016 25.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto