P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1905. aastal: sõda

Facebook
Comments
Peresvet
Peresvet Foto: Internet

Jaapani sõnumite järel on vene lahingulaev «Peresvet» ja soomusristleja «Bajan», mis läinud sügisel Port-Arturis põhja lastud, veest välja võetud. Nemad parandatavat nii Port-Arturis ära, et nad sõita võivat ja siis viidavat nad Jaapanisse, kus nende põhjalik parandamine ette võetavat. Ühes teiste laevadega saavat neist laevastik, mis India ookeani ristlema saadetavat, kuid päris kindel ei olevat see veel.

Teiste sõnumite järgi loodavad jaapanlased, et nad ka lahingulaeva «Pobeda» varsti välja võtta võivad. «Daily Telegraphi» sõnumisaatja lisab juurde, et «Pobedat» kõige lähemal ajal välja loodetakse saada. Praegu tegevat kaks nii suurt pumpa tööd, nagu neid veel enne kuskil ei ole tarvitatud. Üks neist pumpavat 5000 ja teine 6000 tonni vett.

Sest ajast kui Port-Arturi piirama hakati

Karl Mihailov jutustab Rasvetis, kuida Port Arturis läinud aasta kevadel tehtud on. Kõik ostetavad naesterahvad saadeti kindlusest esimese klassi vagunites koju ja igaühele anti teerahaks 800 rubla. Aga naesterahvad, kes ausalt oma kätetööst elasivad, pidivad kolmanda ja isegi neljanda klassi vagunitega leppima, ja teerahaks ei saanud rohkem kui 25-80 rubla.

25.06.1905

Facebook
Comments
Tagasi üles