Sisukord
Arvamus
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1905. aastal: sõda

1 min lugemist
Peresvet FOTO: Internet

Jaapani sõnumite järel on vene lahingulaev «Peresvet» ja soomusristleja «Bajan», mis läinud sügisel Port-Arturis põhja lastud, veest välja võetud. Nemad parandatavat nii Port-Arturis ära, et nad sõita võivat ja siis viidavat nad Jaapanisse, kus nende põhjalik parandamine ette võetavat. Ühes teiste laevadega saavat neist laevastik, mis India ookeani ristlema saadetavat, kuid päris kindel ei olevat see veel.

Teiste sõnumite järgi loodavad jaapanlased, et nad ka lahingulaeva «Pobeda» varsti välja võtta võivad. «Daily Telegraphi» sõnumisaatja lisab juurde, et «Pobedat» kõige lähemal ajal välja loodetakse saada. Praegu tegevat kaks nii suurt pumpa tööd, nagu neid veel enne kuskil ei ole tarvitatud. Üks neist pumpavat 5000 ja teine 6000 tonni vett.

Sest ajast kui Port-Arturi piirama hakati

Karl Mihailov jutustab Rasvetis, kuida Port Arturis läinud aasta kevadel tehtud on. Kõik ostetavad naesterahvad saadeti kindlusest esimese klassi vagunites koju ja igaühele anti teerahaks 800 rubla. Aga naesterahvad, kes ausalt oma kätetööst elasivad, pidivad kolmanda ja isegi neljanda klassi vagunitega leppima, ja teerahaks ei saanud rohkem kui 25-80 rubla.

25.06.1905

Seotud lood
    22.06.2016 27.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto