Sisukord
Nädala näod
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ei, härra peaminister!

2 min lugemist
David Cameron FOTO: Andrus Peegel

Briti peaminister David Cameron (49) on kahtlemata nädala nägu, kuid teda võib nimetada ühtlasi selle aasta või aastakümne omaks. Šotimaa referendum 2014. aastal möödus tema jaoks valutult, kuid isiklikult käima lükatud Suurbritannia rahvahääletuse tulemused on ettearvamatud.

Tellijale Tellijale

Tagajärjed kuhjuvad robinal: Cameron teatas, et astub tagasi, nael kukkus 31 aasta madalamale tasemele ning Šotimaa ja Põhja-Iirimaa juhid kuulutasid, et nemad ei taha Euroopa Liidust kuskile minna. Uus Šoti iseseisvusreferendum on rohkem kui tõenäoline.

Cameroni karjäär peaministrina on läbi ja Suurbritannia üle 40-aastane Euroopa Liidus oleku aeg samuti. Kapten sooviks ise küll laevalt varem lahkuda ja jätta Lissaboni leppe 50. artikli jõustamine uue valitsusjuhi ülesandeks, kuid Euroopa Liidu liidrid teatasid eilses ühisavalduses, et britid on otsuse teinud ja nüüd alustatakse lahkumiskõnelusi nii vara kui võimalik.

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto