Sisukord
Arvamus
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees

3 min lugemist
Kaire Uusen FOTO: Erakogu

Eestlasele tundub uskumatu ja isegi ehmatav, et brittide otsus lahkuda EList tuli suuresti hirmust idaeurooplaste, sh ka eestlaste sissetungi ees, mis on viimasel kümnendil olnud kardetust mitu korda suurem, kirjutab kolumnist Kaire Uusen.

Tellijale Tellijale

Enamik briti lehtedes viimastel kuudel ilmunud artikleid Brexiti teemal jõudis varem või hiljem välja sõnani «immigratsioon». Oma heausksuses tahaks eestlased arvata, et brittidel on kõrini aastaid kestnud kolmanda maailma immigratsioonist või üle Vahemere tulevatest pagulastest, lisaks terav ja ebameeldiv Calais’ probleem. Isegi meie uudistes on Brexiti ja brittide immigratsiooni-jutu taustaks näidatud tihti põgenikepaate või -laagreid. Kuid tegelikult nii ei ole.

Muidugi on Suurbritannial kui sajandeid ennast teenäitajaks pidanud riigil palju teisigi kanu kitkuda kogu ELi, sh Saksamaa ja Prantsusmaaga, kuid emotsionaalse, lõpliku Brexiti-otsuse taga on idaeurooplaste vaikne aastaid kestnud tung brittide marjamaale, millega britid enam leppida ei suuda. Seepärast ehmatabki eestlast, et Suurbritannia, kus elab koos tõeline rahvaste paabel eri nahavärvi ja usuliste tõekspidamistega inimesi, ei karda erinevalt meist sugugi nii palju põgenikke, vaid peab suurimaks probleemiks ELi-sisest migratsiooni, rõhuasetusega idaeurooplastel. See, et probleemiks on idaeurooplased, kes peavad ennast kolmandast maailmast paremaks, on kurvastav ja solvavgi.

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto