Sisukord
Arvamus
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill

2 min lugemist
Erkki Bahovski. FOTO: Tairo Lutter

Säärast poliitilist rumalust, nagu demonstreeris David Cameron, ei mäletagi sõjajärgsete Briti peaministrite puhul. Sõjaeelse peaministri Neville Chamberlaini otsus Tšehhoslovakkia Adolf Hitlerile maha müüa sellepärast, et tegemist oli riigiga, millest britid ei teadnud midagi, läheb samasse kategooriasse Cameroni plaaniga panna Euroopa Liidu liikmesus referendumile.

Tellijale Tellijale

Lootis ju Chamberlain niiviisi Euroopast käed puhtaks pesta ja vältida Esimese maailmasõja olukorda, kus britid olid Belgia ründamise tõttu sunnitud sõtta astuma. Chamberlaini 1938. aasta otsuse vilju sai maitsta terve maailm.

Kardetavasti saab terve maailm maitsta ka Cameroni otsuse vilju. Esmase asjana olgu öeldud, et läbirääkimised Euroopa Liiduga paremate tingimuste saamiseks Ühendkuningriigile olid ajaraisk. Teise asjana muidugi see, et praegu on Cameron vallandanud oma tagasiastumisega ka sisepoliitilise kriisi. Seda kõike siis 2015. aasta valimistulemuste pealt, kus Cameroni juhitud konservatiivid tegid palju parema tulemuse kui viis aastat varem, mil nad pidid moodustama valitsuskoalitsiooni. Praegu said nad valitseda üksi. Nüüd, veidi rohkem kui aasta hiljem astub Cameron tagasi. Tundub, et Oxfordis, kus Cameron õppis, ei õpetatud – või oli ta liigselt hõivatud tudengipidudega – Niccolo Machiavellit, kes õpetas, kuidas valitseja peab võimust kinni hoidma.

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto