Sisukord
Eesti
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas

4 min lugemist
Peale David Cameroni eilehommikust avaldust kogunes Downing Street 10 ette suur hulk meediategelasi ja rahvast, kes kõik ootasid peaministri uut sõnavõttu. FOTO: Sander Ilvest

Britid on oma otsuse langetanud. Nagu oodatud, oli see lõppude lõpuks tasavägine võitlus, kuigi eile hommikul veidi pärast seitset kuulutati lõplikult välja Euroopa Liidust (EL) lahkuda soovijate võit. Seni on kohalike arvamusest jäänud mulje, et nad ei mõista isegi, millega täpsemal hakkama said.

Tellijale Tellijale

«Meil on siin selline huvitav olukord: minul ja pojal on Eesti kodakondsus, abikaasal ja tütrel Inglise kodakondsus,» kõneles Sirley Young, kes alab Suurbritannias koos kahe lapse ja inglasest abikaasaga, lisades, et tema arvates ei muutu ta isiklikus elus praegu midagi. «Kui mul oleks olnud võimalus hääletada, oleksin valinud ELi jäämise. Arvan, et hetkel on juba tulemused näha. Naela väärtus langes ning poliitikud taganevad oma suurtest lubadustest, mille põhjal paljud inimesed siin hääletasid.»

Glasgow’ ülikooli doktorant, advokaadina töötav Nina Miller Westoby märkis, et referendumi tulemused tähendavad šokki mõlemale poolele ja tegemist on väga kurva päevaga nii Euroopale kui ka Suurbritanniale. «Suuresti mõjutas hääletustulemusi rahulolematus mitte ainult ELi valitsemissüsteemi, vaid ka Briti poliitikute eliidiga.»

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto