Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas

4 min lugemist
Peale David Cameroni eilehommikust avaldust kogunes Downing Street 10 ette suur hulk meediategelasi ja rahvast, kes kõik ootasid peaministri uut sõnavõttu. FOTO: Sander Ilvest

Britid on oma otsuse langetanud. Nagu oodatud, oli see lõppude lõpuks tasavägine võitlus, kuigi eile hommikul veidi pärast seitset kuulutati lõplikult välja Euroopa Liidust (EL) lahkuda soovijate võit. Seni on kohalike arvamusest jäänud mulje, et nad ei mõista isegi, millega täpsemal hakkama said.

Tellijale

«Meil on siin selline huvitav olukord: minul ja pojal on Eesti kodakondsus, abikaasal ja tütrel Inglise kodakondsus,» kõneles Sirley Young, kes alab Suurbritannias koos kahe lapse ja inglasest abikaasaga, lisades, et tema arvates ei muutu ta isiklikus elus praegu midagi. «Kui mul oleks olnud võimalus hääletada, oleksin valinud ELi jäämise. Arvan, et hetkel on juba tulemused näha. Naela väärtus langes ning poliitikud taganevad oma suurtest lubadustest, mille põhjal paljud inimesed siin hääletasid.»

Glasgow’ ülikooli doktorant, advokaadina töötav Nina Miller Westoby märkis, et referendumi tulemused tähendavad šokki mõlemale poolele ja tegemist on väga kurva päevaga nii Euroopale kui ka Suurbritanniale. «Suuresti mõjutas hääletustulemusi rahulolematus mitte ainult ELi valitsemissüsteemi, vaid ka Briti poliitikute eliidiga.»

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto