T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas

Kerstin Meresma
, Reporter
Facebook
Comments
Peale David Cameroni eilehommikust avaldust kogunes Downing Street 10 ette suur hulk meediategelasi ja rahvast, kes kõik ootasid peaministri uut sõnavõttu.
Peale David Cameroni eilehommikust avaldust kogunes Downing Street 10 ette suur hulk meediategelasi ja rahvast, kes kõik ootasid peaministri uut sõnavõttu. Foto: Sander Ilvest

Britid on oma otsuse langetanud. Nagu oodatud, oli see lõppude lõpuks tasavägine võitlus, kuigi eile hommikul veidi pärast seitset kuulutati lõplikult välja Euroopa Liidust (EL) lahkuda soovijate võit. Seni on kohalike arvamusest jäänud mulje, et nad ei mõista isegi, millega täpsemal hakkama said.

«Meil on siin selline huvitav olukord: minul ja pojal on Eesti kodakondsus, abikaasal ja tütrel Inglise kodakondsus,» kõneles Sirley Young, kes alab Suurbritannias koos kahe lapse ja inglasest abikaasaga, lisades, et tema arvates ei muutu ta isiklikus elus praegu midagi. «Kui mul oleks olnud võimalus hääletada, oleksin valinud ELi jäämise. Arvan, et hetkel on juba tulemused näha. Naela väärtus langes ning poliitikud taganevad oma suurtest lubadustest, mille põhjal paljud inimesed siin hääletasid.»

Glasgow’ ülikooli doktorant, advokaadina töötav Nina Miller Westoby märkis, et referendumi tulemused tähendavad šokki mõlemale poolele ja tegemist on väga kurva päevaga nii Euroopale kui ka Suurbritanniale. «Suuresti mõjutas hääletustulemusi rahulolematus mitte ainult ELi valitsemissüsteemi, vaid ka Briti poliitikute eliidiga.»

Facebook
Comments
Tagasi üles