Sisukord
Majandus
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad

2 min lugemist
  • Suured rahvusvahelised pangad võivad hakata

London võib kaotada oma positsiooni finantskeskusena, kui Brexiti järel hakkavad linnast ära kolima suured ettevõtted ja pangad – kaduda võivad kümned tuhanded töökohad, üks potentsiaalne võitja on Frankfurt.

Tellijale Tellijale

Londoni finantskeskuses ehk Citys töötab ligikaudu 360 000 inimest. Umbes 11 protsenti neist ehk 40 000 inimest on pärit teistest ELi liikmesriikidest peale Suurbritannia. Paljud neist inimestest töötavad USA pankades, mis on avanud Londonis oma filiaalid, sest see on võimaldanud neile ligipääsu ELi siseturule, mille osa Suurbritannia praegu on. Ent mitte enam kauaks.

Ajaleht Wall Street Journal vahendas eile, et isegi kuni 10 000 Londoni pankurit võivad võtta ette tee üle mere Frankfurti. Info on pärit lobigrupi Frankfurt Main Finance’i juhilt Hubertus Väthilt, kelle organisatsioon kavatseb minna Londonisse Frankfurdi võlusid tutvustama. ««Tere tulemast»-plakat on üleval ja Frankfurdi uksed on avatud,» ütles Väth ajalehele. Väthi organisatsioon avas eile hommikul telefoniliini, mis mõeldud just pankadele, kes tahavad arutada, kuidas oma tegevust Suurbritanniast välja viia.

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto