Sisukord
Välismaa
Postimees
25.06.2016
Eesti Tagakülg Veskimetsas kõlab linnunaer Poliitikul näpud põhjas (3) Mida tähendab Brexit Eestile? Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Kommentaarid Mis saab Euroopa Liidust pärast Brexitit? Mälumäng Esikülg 25. juuni Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Reaktsioonid Brexitile Majandus Londonis võivad kaduda kümned tuhanded töökohad Britid paiskasid oma naela põrmu (1) Välismaa Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri (4) Suurbritannia sipleb kuninglikus hädas Reaktsioonid Brexitile Arvamus Viljar Veebel: kas päike tõuseb peale Brexitit? (1) Juhtkiri: brittide samm tundmatusse (6) Erkki Bahovski: David Cameron ei ole Winston Churchill (5) Kaire Uusen: Brexit – hirm idaeurooplase ees (17) Postimees 1905. aastal: sõda Armastatud ja vihatud Saksa sõnatäristaja (4) Ei, härra peaminister! Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Surmatabel, finaali kordus ja kättemaks Armastatud ja vihatud Algas venelaste ja keenialaste võidujooks ajaga Arter Maasse sukeldujad Hiiumaa Eiffeli viimased päevad Viltune viinavagu südames Viis päeva kümne koeraga Arstist sai moedisainer Käpalistele meeldib karjääritolm Jalkafännide välimääraja Hobuse asemel: DTV Shredder ehk motoriseeritud roomikrula Pöide õllemeister ja kodukohaaktivist Koit Kelder: kõik oluline elus on meil naisega ühine Võimsaima tähe noorim poeg Meie oma püügipiirkond Puhkus väikese veiniseiklusega Talje, tule tagasi! Tugev vaim annab kehale sitkuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri

2 min lugemist
Briti peaminister David Cameron eile Londonis oma tagasiastumisest teatamas, kõrval toetamas abikaasa Samantha. FOTO: SCANPIX

Suurbritannia referendumil hääletasid britid Euroopa Liidust (EL) lahkumise poolt ning peaminister David Cameron teatas kohe eile ka oma tagasiastumisest. Tegemist on suurima löögiga Euroopa ühtsuse projektile pärast Teist maailmasõda.

Tellijale Tellijale

«Briti rahvas on teinud väga selge otsuse asuda teistsugusele rajale ja sinna suunda minekuks on vaja uut juhtkonda. See ei oleks minu meelest õige, kui mina oleks see kapten, kes riigi järgmise eesmärgi suunas tüürib,» sõnas Cameron eile Londonis Downing Streeti maja number 10 ees antud pressikonverentsil, kõrval toetamas abikaasa Samantha.

Ühendkuningriik ise võib nüüd aga tükkideks laguneda. Nimelt teatas Šotimaa – kus kaks kolmandikku valijast soovis jääda ELi koosseisu – esimene minister Nicola Sturgeon kohe eile, et uue Šoti iseseisvusreferendumi korraldamine on äärmiselt tõenäoline. Ka Põhja-Iirimaa valijad toetasid euroliitu jäämist ning sealsedki rahvuslased on kutsunud üles korraldama rahvahääletust Iirimaa ühendamise küsimuses. Küll möönis uudisteagentuur Reuters eilses kommentaaris, et kummagi piirkonna majandus pole siiski sedavõrd võimas, et nad võiksid kergekäeliselt Inglismaa toetusest loobuda.  

22.06.2016 27.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto