L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brittide otsus jagab Euroopa mitmesse leeri

Kadri Veermäe
, toimetaja
Facebook
Comments 3
Briti peaminister David Cameron eile Londonis oma tagasiastumisest teatamas, kõrval toetamas abikaasa Samantha.
Briti peaminister David Cameron eile Londonis oma tagasiastumisest teatamas, kõrval toetamas abikaasa Samantha. Foto: SCANPIX

Suurbritannia referendumil hääletasid britid Euroopa Liidust (EL) lahkumise poolt ning peaminister David Cameron teatas kohe eile ka oma tagasiastumisest. Tegemist on suurima löögiga Euroopa ühtsuse projektile pärast Teist maailmasõda.

«Briti rahvas on teinud väga selge otsuse asuda teistsugusele rajale ja sinna suunda minekuks on vaja uut juhtkonda. See ei oleks minu meelest õige, kui mina oleks see kapten, kes riigi järgmise eesmärgi suunas tüürib,» sõnas Cameron eile Londonis Downing Streeti maja number 10 ees antud pressikonverentsil, kõrval toetamas abikaasa Samantha.

Ühendkuningriik ise võib nüüd aga tükkideks laguneda. Nimelt teatas Šotimaa – kus kaks kolmandikku valijast soovis jääda ELi koosseisu – esimene minister Nicola Sturgeon kohe eile, et uue Šoti iseseisvusreferendumi korraldamine on äärmiselt tõenäoline. Ka Põhja-Iirimaa valijad toetasid euroliitu jäämist ning sealsedki rahvuslased on kutsunud üles korraldama rahvahääletust Iirimaa ühendamise küsimuses. Küll möönis uudisteagentuur Reuters eilses kommentaaris, et kummagi piirkonna majandus pole siiski sedavõrd võimas, et nad võiksid kergekäeliselt Inglismaa toetusest loobuda.  

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles