K, 25.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Londonist väljaspool asuv Inglismaa ütles oma arvamuse

Keir Giles, Oxford
Londonist väljaspool asuv Inglismaa ütles oma arvamuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keir Giles.
Keir Giles. Foto: Chatham House

Tänavu veebruaris istusin Londonis Chatham House’i seminari vaimselt laetud õhkkonnas. Teema läks Brexitile. Mu ümber olid ajakirjanikud, endised suursaadikud ja Londoni ning teiste pealinnade intellektuaalne eliit, keda ajas väljavaade Brexitist üksmeelselt ärevile ning keegi neist ei mõistnud, kuidas ükski õigesti toimiv inimene saaks seda üldse toetada. Ainuke teistsugune seisukoht tuli ühelt esinejalt, kes oli seda kuulnud teda sõidutanud taksojuhilt.

Tunnistan üles: jätsin oma seisukoha välja ütlemata. Istudes sellise intellektuaalist eurofiili kõrval nagu Edward Lucas, ei tundunud kuidagi sobilik mainida, et selle asemel, et taksojuhi arvamust pilgata, tuleb mõista, et too võib esindada riigis levinud tunnetust, millel on oma argumendid intelligentsi teadmiste vastu seismiseks.

See võtab kokku nii Brexiti hääletuse Inglismaal kui ka peavoolumeedia ning briti linnainimeste reaktsioonid sellele. Londonis elavad poliitikud ja ajakirjanikud avastasid oma õuduseks, et Londonist väljaspool asub samuti Inglismaa, kelle seisukohtadest ei ole neil mingit aimu ja kes lisaks saavad hääletada.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles