E, 23.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

E-politsei lubab patrullidel kiireid päringuid teha

BNS
E-politsei lubab patrullidel kiireid päringuid teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) paneb politsei- ja piirivalveameti (PPA) patrullsõidukitesse uue tark- ja riistavara, mille abil saab patrullil teha andmebaasidesse kiireid päringuid.

Peale tarkvara saavad politseisõidukid ajale jalgu jäänud autoarvuti asemele uued tolmu- ja põrutuskindlad tahvelarvutid, mida on võimalik kasutada ka väljaspool patrullsõidukit. Näiteks saab inimese dokumente kontrollides seadmega teha päringuid ka jalgsi patrullides, mis varem oli võimalik vaid raadiojaama abil.

SMITi e-politsei projektijuhi Imre Kollo sõnul alustati uue lahenduse väljatöötamist eelmise aasta sügisel. «Praegu on uus tark- ja riistvara testimisel kümnes patrullsõidukis, järgmistes patrullsõidukites võetakse e-politsei kasutusele järk-järgult,» selgitas ta. Aasta lõpuks saab uue lahenduse ligikaudu 200 väljakutseid teenindavat sõidukit.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles