E, 27.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Millised äpid muudavad suve mõnusamaks?

Kuldar Kullasepp
, eriprojektide ja sisuturundusüksuse juht
Millised äpid muudavad suve mõnusamaks?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Pea igaühel meist on taskus nutitelefon, kuhu oleme laadinud rakendusi, mida sõltumata aastaajast iga päev kasutame. Kuid saadaval on sadu ja tuhandeid teisigi rakendusi, mis võivad kasulikuks osutuda just praegu, kuumal suvel. Postimees teeb valiku  rakendustest, mis aitavad suviseid seiklusi ja ettevõtmisi nutikamalt korraldada. Enamik neist äppidest tasuks telefoni alles jätta, sest nad võivad abiks olla ka hiljem.

wolfram.jpg

Suvise mõnusa olemise võib rikkuda päiksepaistelisel päeval saadud põletus. Ja kui põhjamaalt pärit inimene otsustab reisida lõunasse, võib ka sealne pilvine ilm petta – isegi kui päike otseselt ei paista, võib tugev UV-kiirgus endaga kaasa tuua korraliku päikesepõletuse. Selliseid olukordi aitab vältida pika nimega rakendus Wolfram Sun Exposure Reference App. See võimaldab päikese käes viibijal sisestada andmed oma nahatüübi ja päikesekreemi kaitsefaktori kohta ning kellaaja, mispeale arvutab rakendus välja, kui kaua on turvaline päikese käes viibida. iOS-seadmetele mõeldud rakendus võtab arvesse inimese täpse asukoha, mille kaudu saab teada selle piirkonna UV-kiirguse. Samuti oskab programm ennustada UV-kiirgust lähemas tulevikus, andes ühtlasi soovitusi päikesekreemi kasutamiseks.

Tagasi üles