Sisukord
Eesti
Postimees
28.06.2016
Eesti Millised äpid muudavad suve mõnusamaks? Britid Tartus: Nad ei tea, mida nad tegid (3) Ministrid Mikk Saar, Sven Soiver, Heimar Lenk ... (5) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Valitsus ei toeta nädalavahetusele langevate pühade pikendamist (1) Kolm haiglat sõlmisid Narvas koostöölepingu Rõivas Brexitist: otsused tuleb teha liigse viivituseta Eesti lühiuudised Noored ootavad malevasuvelt palju uusi sõpru Esikülg 28. juuni Vanasadamas kasvab taas hõlmikpuu (1) Majandus Majanduse lühiuudised Brittide võimalus jääda Euroopasse – e-residentsus Suurbritanniat ootab ees majanduslik kitsikus Naela langus valmistab peavalu ka Pärnumaa ettevõtetele Brexiti järellainetus turgudel jätkub Välismaa Lindiskandaal ergutas Kataloonia iseseisvuslasi Jant artikli 50 ümber Hispaania otsib endiselt valitsejat Brexit sai teoks, kuid tulevik püsib lahtine Arvamus Eerik-Niiles Kross: Brexit halvendab oluliselt julgeolekuolukorda (16) Ahto Lobjakas: puhudes Brexiti supile (3) Postimees 1995. aastal: purjus mees sõi, jõi ja heitis magama võõras korteris Juhtkiri: tundmatu vabariigi valitsus Ülle Madise: 24 aastat hiljem – põhiseaduse sihik püsib kindlalt paigas (13) Aarne Seppel: väike mees masina sees Kultuur Black Sabbathi Riia kontserdini on jäänud mõni päev Helen Unt: animatsiooniõpe on rahvusvaheline tõmbenumber Priit Pärn jätkab endise õpilase juhtimisel Sport Itaalia alistas kaheksandikfinaalis tiitlikaitsja, Belgia sammus kindlalt edasi Messi lahkub lööduna, Argentina ikka karikata Spordi lühiuudised Kui sportlast ootab ajateenistus, siis pääsu pole Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valitsus ei toeta nädalavahetusele langevate pühade pikendamist

2 min lugemist
Kui nii mõneski riigis saab töötaja esmaspäeval puhata, kui püha nädalavahetusele langeb, siis Eestis nii ei ole. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kui nii mõneski riigis lükatakse nädalavahetusele langenud riigipüha edasi ning tööl käiv inimene saab seega esmaspäeva vabaks, siis Eestis ei ole valitsus seni selleks põhjust näinud.

Tellijale Tellijale

Aeg-ajalt kerkib ikka üles küsimus, kas juhul, kui mõni riigipüha langeb nädalavahetusele, ei võiks püha n-ö edasi lükata ning selle asemel töötajatele hoopis vaba esmaspäeva anda. Nii on paljudes riikides, sealhulgas Suurbritannias, Luksemburgis ja Venemaal.

Näiteks Uus-Meremaal on selliste pühade kohta oma väljendki: esmaspäevased puhkepäevad. Sellised pühad on näiteks jõulud ja aastavahetus. Kui viimane langeb nädalavahetusele, saab töötaja, kes nädalavahetusel töötama ei pea, esmaspäeva või teisipäeva vabaks.

27.06.2016 29.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto