Sisukord
Välismaa
Postimees
29.06.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tammehiiglane vandus loodusele alla Maavanem tahab annetused eliitkoolis lõpetada Eesti lühiuudised Kõpu vald pole rahul ei haldusreformi ega kahe tooli seadusega Jalgpalli EM pani venelased ETV+ vaatama Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada» (14) Teisaldatud autode hoiustamine võib PPA-le maksta pool miljonit (1) Majandus Oleg Ossinovskile esitatakse tõenäoliselt Lätis süüdistus Show-mees Sakkovi lend jäi lühikeseks (5) Majanduse lühiuudised Londoni pankureid oodatakse avasüli (1) Välismaa Mogherini jäi Vene laevade asjus napisõnaliseks Välismaa lühiuudised KOLM KÜSIMUST: Kuul: eelkõige tuleb võidelda ISISe ideoloogiaga (10) Euroopa liidrid kuulasid üle Briti peaministrit FSB sai totaalse pealtkuulamise õiguse (9) Arvamus Siiri Liiva: ketserlik Sakkov (1) Eiki Nestor: Euroopa riik Eesti (25) Merle Jääger: Meremäe passioon (1) Peeter Koppel: Brexiti rahvahääletus tõi helikopteriraha lähemale (1) Olev Remsu: brittide Europe ei ole meie Euroopa (8) Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: appi kodusõja all kannatavatele Hispaania lastele Juhtkiri: jah, tibatilluke (Island) võib alistada hiiglase (1) Kultuur Perekonnavaled Rumeeniast Teater, kus sai naerda, aga nutta ei saanud (1) Siima Škopi unistus täitub pärast surma Sport Spordi lühiuudised 11 kaptenit väljakul ehk islandlased on loomult liidrid Miks on Wimbledonis nii palju vasakukäelisi võitjaid? Võidukas Flora tegi Meistrite liigas oma elu siiski keeruliseks USA ässade jaoks pole olümpia ülim Tarbija Rasvane kreem teeb päikesepõletuse hullemaks Kui päikesepõletus hiilib lapsele ligi Saunaõnnetus ei hüüa tulles Tartu Laias ilmas leidub tartlaste kodulinna nime kaunites ja koledateski kohtades Siima Škopi unistus täitub pärast surma Võimuvahetus Jõgeval. Mis tegelikult juhtus? Naistearst, kel on valus juba siis, kui lilled närtsivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

FSB sai totaalse pealtkuulamise õiguse

3 min lugemist
Eriteenistuste huvi korral võib edaspidi Venemaa presidendiga tehtud selfi jõuda nende lauale. FOTO: SCANPIX

Venemaa mobiilifirmad ja portaalid on ahastuses: suures ühiskonna kontrollimise tuhinas pani riigiduuma neile Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) nõudel peale kohustused, mis muudavad nende edasise äri sisuliselt mõttetuks. Ilmselt hakkab FSB seetõttu uut seadust kasutama valikuliselt.

Tellijale Tellijale

Riigiduuma võttis eelmisel nädalal vastu nn antiterroristlike seaduste paketi, mis muuhulgas kohustab kõiki vähemalt 14-aastaseid Venemaa elanikke teatama kriminaalkaristuse ähvardusel (kuni aasta vangistust) kõigist kahtlustest ettevalmistatava terroriteo või relvastatud mässu kohta.

Aga kõige suuremat mõju hakkab avaldama uue seaduse nõue, et kõik Venemaa telefonisidefirmad on kohustatud alates juuli lõpust, kui seadus peaks jõustuma, pool aastat säilitama kõikide telefonikõnede, SMSide ja muude sõnumite sisu.

Mitte lihtsalt andmeid, kes kellele helistas või sõnumi saatis ning kus inimesed seal ajal viibisid (nn metaandmed), vaid kõikide kõnede ja sõnumite konkreetset sisu. Kõnede ja sõnumite metaandmeid peavad telefonifirmad hakkama säilitama aga koguni kolm aastat.

Seni ei pidanud mobiilifirmad Venemaal kõnede ja sõnumite sisu säilitama, metaandmeid pidid nad aga hoidma pool aastat. Samad nõuded kehtestati ka «internetis informatsiooni levimist organiseerivatele ressurssidele», mis lahtiseletatult puudutab ilmselt suurimaid internetiportaale, näiteks yandex.ru.

Seejuures ei ole kõnede ja sõnumite sisule ja metaandmetele ligipääsemiseks vaja kohtu luba, vaid piisab ainult FSB või teiste eriteenistuste põhjendatud nõudmisest.

28.06.2016 30.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto