Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Londoni pankureid oodatakse avasüli

Illustratsioon: Allikad: Postimees, Wikipedia, Michelin Travel Guide

Pärast brittide rahvahääletust Euroopa Liidust (EL) lahkumise üle on mitme Euroopa suurlinna poliitikud ja huvigrupid asunud tööle selle nimel, et just nende linnast saaks Londoni asemel uus Euroopa finantskeskus. Muuhulgas mõeldakse ka Tallinnas selle peale, kuidas Londoni pankureid siia meelitada. Kõige rohkem vaeva nähakse aga Pariisis ja Frankfurdis.

Tellijale Tellijale

«Loota võiks, et Eestisse õnnestub esmalt meelitada just seda osa finantssektorist, mis on seotud uute tehnoloogiate ja ärilahendustega,» ütleb Anu Müürsepp, kes juhib finantsettevõtteid ühendavat organisatsiooni FinanceEstonia.

Kokku 58t finantssektoris tegutsevat Eesti ettevõtet esindava FinanceEstonia tegevjuht Müürsepp ei arva küll, et Eestist võiks saada üleeuroopaline ja kõiki valdkondi kattev finantskeskus nagu praegu London, ent tema sõnul peitub Brexitis ka Eesti jaoks võimalus.

28.06.2016 30.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto