P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada»

Oliver Kund
, reporter
Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Erkki Koort.
Erkki Koort. Foto: Liis Treimann

Uurimisasutused on korruptsioonijuhtumite lahendamisel jõudnud suurte asjadeni, mis aga on kaasa toonud kahetsusväärseid aktsioone altkäemaksuvõtjate kaitseks, leiab siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.

-Tänavu pole möödunud kuud, mil poleks ilmsiks tulnud mõni korruptsiooniasi. Tallinna Sadama uurimiskomisjon ütleb raportis, et poliitiline korruptsioon lokkas ettevõttes juba kümme aastat. Kahtlustuse on saanud Tallinna linnapea, Tartu abilinnapea, PERHi juht. Mis Eestis toimub?

Hea uudis on, et õiguskaitseasutused teevad oma tööd hästi. Halb on aga see, et ilmselt on need probleemid mõnedel kohtadel olnud päris pikka aega.

Minu jaoks on kõige kummastavam nende juhtumite ühisnimetaja: kas teol on avalik hukkamõist või ei ole? Võtame näiteks [Tallinna linnapea Edgar] Savisaare rohelise lindi kampaania ja maksumaksja raha eest tehtud saated. Või teeneterist, mille Eesti Maaomavalitsuste Liit andis kahtlustuse saanud abilinnapeale (Kajar Lemberile – O. K.). Minu arvates on see ennekuulmatu! Ei saa olla nii, et kui meil on hall ala, siis «üllad teod» on selles alas lubatud.

Tagasi üles