Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.06.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tammehiiglane vandus loodusele alla Maavanem tahab annetused eliitkoolis lõpetada Eesti lühiuudised Kõpu vald pole rahul ei haldusreformi ega kahe tooli seadusega Jalgpalli EM pani venelased ETV+ vaatama Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada» (14) Teisaldatud autode hoiustamine võib PPA-le maksta pool miljonit (1) Majandus Oleg Ossinovskile esitatakse tõenäoliselt Lätis süüdistus Show-mees Sakkovi lend jäi lühikeseks (5) Majanduse lühiuudised Londoni pankureid oodatakse avasüli (1) Välismaa Mogherini jäi Vene laevade asjus napisõnaliseks Välismaa lühiuudised KOLM KÜSIMUST: Kuul: eelkõige tuleb võidelda ISISe ideoloogiaga (10) Euroopa liidrid kuulasid üle Briti peaministrit FSB sai totaalse pealtkuulamise õiguse (9) Arvamus Siiri Liiva: ketserlik Sakkov (1) Eiki Nestor: Euroopa riik Eesti (25) Merle Jääger: Meremäe passioon (1) Peeter Koppel: Brexiti rahvahääletus tõi helikopteriraha lähemale (1) Olev Remsu: brittide Europe ei ole meie Euroopa (8) Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: appi kodusõja all kannatavatele Hispaania lastele Juhtkiri: jah, tibatilluke (Island) võib alistada hiiglase (1) Kultuur Perekonnavaled Rumeeniast Teater, kus sai naerda, aga nutta ei saanud (1) Siima Škopi unistus täitub pärast surma Sport Spordi lühiuudised 11 kaptenit väljakul ehk islandlased on loomult liidrid Miks on Wimbledonis nii palju vasakukäelisi võitjaid? Võidukas Flora tegi Meistrite liigas oma elu siiski keeruliseks USA ässade jaoks pole olümpia ülim Tarbija Rasvane kreem teeb päikesepõletuse hullemaks Kui päikesepõletus hiilib lapsele ligi Saunaõnnetus ei hüüa tulles Tartu Laias ilmas leidub tartlaste kodulinna nime kaunites ja koledateski kohtades Siima Škopi unistus täitub pärast surma Võimuvahetus Jõgeval. Mis tegelikult juhtus? Naistearst, kel on valus juba siis, kui lilled närtsivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada»

6 min lugemist
Erkki Koort. FOTO: Liis Treimann

Uurimisasutused on korruptsioonijuhtumite lahendamisel jõudnud suurte asjadeni, mis aga on kaasa toonud kahetsusväärseid aktsioone altkäemaksuvõtjate kaitseks, leiab siseministeeriumi sisejulgeolekupoliitika asekantsler Erkki Koort.

Tellijale Tellijale

-Tänavu pole möödunud kuud, mil poleks ilmsiks tulnud mõni korruptsiooniasi. Tallinna Sadama uurimiskomisjon ütleb raportis, et poliitiline korruptsioon lokkas ettevõttes juba kümme aastat. Kahtlustuse on saanud Tallinna linnapea, Tartu abilinnapea, PERHi juht. Mis Eestis toimub?

Hea uudis on, et õiguskaitseasutused teevad oma tööd hästi. Halb on aga see, et ilmselt on need probleemid mõnedel kohtadel olnud päris pikka aega.

Minu jaoks on kõige kummastavam nende juhtumite ühisnimetaja: kas teol on avalik hukkamõist või ei ole? Võtame näiteks [Tallinna linnapea Edgar] Savisaare rohelise lindi kampaania ja maksumaksja raha eest tehtud saated. Või teeneterist, mille Eesti Maaomavalitsuste Liit andis kahtlustuse saanud abilinnapeale (Kajar Lemberile – O. K.). Minu arvates on see ennekuulmatu! Ei saa olla nii, et kui meil on hall ala, siis «üllad teod» on selles alas lubatud.

28.06.2016 30.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto