Sisukord
Arvamus
Postimees
29.06.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tammehiiglane vandus loodusele alla Maavanem tahab annetused eliitkoolis lõpetada Eesti lühiuudised Kõpu vald pole rahul ei haldusreformi ega kahe tooli seadusega Jalgpalli EM pani venelased ETV+ vaatama Korruptante peetakse Eestis inimesteks, kes «oskavad elada» (14) Teisaldatud autode hoiustamine võib PPA-le maksta pool miljonit (1) Majandus Oleg Ossinovskile esitatakse tõenäoliselt Lätis süüdistus Show-mees Sakkovi lend jäi lühikeseks (5) Majanduse lühiuudised Londoni pankureid oodatakse avasüli (1) Välismaa Mogherini jäi Vene laevade asjus napisõnaliseks Välismaa lühiuudised KOLM KÜSIMUST: Kuul: eelkõige tuleb võidelda ISISe ideoloogiaga (10) Euroopa liidrid kuulasid üle Briti peaministrit FSB sai totaalse pealtkuulamise õiguse (9) Arvamus Siiri Liiva: ketserlik Sakkov (1) Eiki Nestor: Euroopa riik Eesti (25) Merle Jääger: Meremäe passioon (1) Peeter Koppel: Brexiti rahvahääletus tõi helikopteriraha lähemale (1) Olev Remsu: brittide Europe ei ole meie Euroopa (8) Päeva karikatuur Postimees 1937. aastal: appi kodusõja all kannatavatele Hispaania lastele Juhtkiri: jah, tibatilluke (Island) võib alistada hiiglase (1) Kultuur Perekonnavaled Rumeeniast Teater, kus sai naerda, aga nutta ei saanud (1) Siima Škopi unistus täitub pärast surma Sport Spordi lühiuudised 11 kaptenit väljakul ehk islandlased on loomult liidrid Miks on Wimbledonis nii palju vasakukäelisi võitjaid? Võidukas Flora tegi Meistrite liigas oma elu siiski keeruliseks USA ässade jaoks pole olümpia ülim Tarbija Rasvane kreem teeb päikesepõletuse hullemaks Kui päikesepõletus hiilib lapsele ligi Saunaõnnetus ei hüüa tulles Tartu Laias ilmas leidub tartlaste kodulinna nime kaunites ja koledateski kohtades Siima Škopi unistus täitub pärast surma Võimuvahetus Jõgeval. Mis tegelikult juhtus? Naistearst, kel on valus juba siis, kui lilled närtsivad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1937. aastal: appi kodusõja all kannatavatele Hispaania lastele

1 min lugemist
Hispaania kodusõja eest pagenud baski põgenike lapsed. FOTO: Between The Wars/

Genfis asuv Rahvusvaheline Lasteabi Unioon on alustanud Hispaania kodusõja all kannatavate laste abistamist. Nüüd on organisatsioon pöördunud toetamise ootega ka Eesti, nimelt Tartu Lastekaitse Ühingu poole.

Kuni 31. märtsini on mainitud uniooni kaudu Lastekaitse organisatsioonide poolt Prantsusmaalt, Hollandist, Bulgaariast, Lätist, Norrast, Iirist, Rootsist, P.-A.Ü. jne. korjatud üle 75200 Helveetsia frangi. Kirjas Tartu ühingule rõhutatakse: «Valencia alal on puudus toitainetest ja eriti suur puudus piimast ja piimasaadustest», «Franco alal on toitaineid külluses, kuid eriti suur puudus riietest, söögiriistadest…»

Meil oleks seega võimalus abistada ainult piimasaadustega ja laste riietega. Palutakse eriti kontsentreeritud piima, juustu ja peale selle kuivatatud kala. Nii toitained kui ka riideartiklid saadetakse mainitud Unioni kaitse all Antwerpeni või Rotterdami firma poolt Hispaaniasse lastele väljajagamiseks.

Tartu Lastekaitse Ühing palub kõiki, kes võivad annetada kas raha või mainitud toitaineid ja riideid Hispaania kodusõja all kannatanud lastele, seda saata Kindral Põdra tn. 15, dr. Madissoonile või pr. Vellema kätte, Riia mnt. 25.

29.06.1937

Seotud lood
    28.06.2016 30.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto