Sisukord
Uudised
Tänane leht
04.07.2016
Eesti Sarihelistajad ei lähe paragrahvi alla (2) Mälumäng Pensionäri armuleegist arenes võigas ahistamissaaga (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti puugid levitavad mitut uut haigust Eesti lühiuudised Esikülg 4. juuli Torm ja vihm tuuseldasid Lõuna-Eestit Majandus Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri (161) Välismaa Välismaa lühiuudised Terroristid ründasid Bangladeshis ja Iraagis PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast (1) NATO idatiib näitas ühtsust (1) Arvamus Päeva karikatuur Hanno Püttsepp: miks suhtume HIV-nakkusesse Eestis ükskõiksusega? Juhtkiri: soome kits heinakuhjade vahel (9) Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda? Jarmo Mäkelä: Putini külaskäigu tulemused (4) Karl-Eduard Salumäe: kõik söövad täna rediseid! Kas sa ei võtagi? Gert Jostov: külad on ammu läinud, praegu pühib aeg minema Eesti linnu (4) Kultuur Saaremaale tuuakse uhke ooperilavastus Uus «Iseseisvuspäev»: appi, jälle maailma lõpp! (4) Noorte talentide orkester Eestis Sport Hamilton ja Rosberg pakkusid Austrias tulevärki Spordi lühiuudised 04.07. Elu parim sõit, parim tulemus ja ikkagi nii kuradi valus… Kas Ragnar Klavan täidab unistuse ja siirdub Inglismaale? Saksamaa – õnnega ei ole siin midagi pistmist Rio olümpiale sõidavad Romanjuk ja Allikvee Eesti võrkpallikoondis: Gianni ja tema pojad Tarbija Eesti puugid levitavad mitut uut haigust LHV pensionifondid oleks nagu teiselt planeedilt Tartu Priit Pullerits: jubedad jalgpallurid (5) Paukus, voolas ja varises ... Plakatid kutsuvad õues suitsetajaid hoolivusele Rektor ei karda verd ega altkulmu pilke Kerge südasuvine meelelahutus Talu rõkkas noorte muusikast Jarno Laur: Tähtvere sillast ja arutelu võimatusest (1) Pisarad ja pahameel: milleks kavandada spordiparki autosilda? Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil Pekingis pusivad eesti keele kallal ka Aino, Ene ja Kalev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri

8 min lugemist
  • Sillamäe sadam esitas taotluse, et lüüa kaasa Nord Stream 2 ehitamisel.
  • Lääne ärimehed, kes huvituvad Eesti sadamatest, huvitavad tegelikult Venemaast.
  • Venemaa poolt Eesti suhtes kehtestatud raudteeblokaad kestab edasi.
Transiidiärimees Tiit Vähi juhib oma äriimpeeriumi Tallinna vanalinnas asuvast kabinetist. FOTO: Laanus Lensment

Eesti peaks muutma senist kurssi ja asuma toetama Krimmi annekteerimise järel Venemaa vastu kehtestatud majandussanktsioonide tühistamist, ütleb endine peaminister ja praegune transiidiärimees Tiit Vähi.

Tellijale Tellijale

NATO baaside loomine ja massiivsete õppuste korraldamine kahjustab Vähi sõnul Eesti majandust, sest võidukas sõda Venemaa vastu pole võimalik. Tema kinnitusel ajasid iseseisvuse taastamise järgsed valitsused edukat poliitikat, aga praegused riigijuhid käituvad ENSV parteibossi Karl Vaino moodi, kuulates mõtlemise asemel ülevalt saadetud käske.

-Praegu te soovitate Venemaa vastaste sanktsioonide kaotamist. Kuid teatmeteoste järgi kehtestas Venemaa teie peaministriks oleku ajal Eesti kaupadele topelttollid, mis kadusid alles pärast meie ühinemist Euroopa Liiduga.

Kindlasti on teatmeteoses ka see, et mina kirjutasin 1995. aastal alla Euroopa Liitu astumise taotlusele. Täna olen aru saanud, et Venemaa soovib koostööd Euroopa Liiduga. Ka praegu on Putin välja öelnud, et nad ei vaena Euroopa Liitu. Kui Euroopa võtab Venemaalt sanktsioonid maha, võtab Venemaa omakorda maha vastusanktsioonid.

02.07.2016 05.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto