Sisukord
Arter
Tänane leht
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda

2 min lugemist
Väliujula Räämal. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees
Tellijale Tellijale

Pärnu jõe paremkaldale tuleb väliujula! Kevadel televiisorist seda kuuldes olime mehega kohe vaimustuses. Esiteks asub jõeujula lähedal Ülejõe linnaosale, mille elanikeks ka meie suvel end mõnda aega peame, teiseks on jõgi üldiselt soojem kui meri ja kolmandaks pole vaja pikalt vees kõndida, enne kui saab ennast märjaks kasta. Veel arvasime, et küllap on seal rahvast vähem kui mererannas ning vaade jõele ja möödasõitvatele alustele lisab võlu. Mis siis muud kui jäime põnevusega suve ootama.

Pärnusse jõudes viiski esimene rattasõit kohe Räämale. Oli ilus suveõhtu ja kaldapealne ujula ees paksult rahvast täis. Jalgrattad risti-rästi maas, lõbusad noored nende juures askeldamas. Ujujaid hakkas silma nii väliujula pikemas, 50-meetrises osas kui ka sillaga eraldatud laste suplusalal kalda ääres. Täiskasvanud ujusid jõe keskele,  mõni julgem ka üle jõe, lapsed hüppasid peakat või pommi, ülemeelikumad lükkasid üksteist sillalt vette. Lõbu oli kõigil laialt. Eks seesugust suvist kogunemispaika oligi siia kanti hädasti tarvis – eriti teismelistel pole ju palju kohti, kus omasugustega kokku saada.

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto