Sisukord
Persoon
Tänane leht
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aigi Vahing: jätke oma keha rahule

2 min lugemist
Aigi Vahing. FOTO: Liis Treimann

«Vabanege kinnisideedest «Ma ei hooli oma kehast üldse», «Ma pean ilus olema», «Mulle ei meeldi ennast liigutada»,» ütleb endine telesaatejuht, nüüd Lilleoru vaimse keskuse kommunikatsioonijuht Aigi Vahing (42). «Ja laske kehal ennast ise reguleerida!»

Tellijale Tellijale

«Avastasin just hiljuti, et tunnen end oma kehas väga hästi – kerge on olla, kaalu naljalt juurde ei tule ja vähenenud on (tervise)hädad, mis enne kimbutasid. Minu võime pöörata tähelepanu keha tegelikele vajadustele on varasemaga võrreldes kordades kasvanud, samal ajal on aga vähenenud n-ö suhe kehaga. Pean siinkohal silmas, et keha on iseseisev, ta ei vaja meie üleliigseid häid või halbu mõtteid. Ka minul oli probleeme liigsete sundmõtetega, mis viivad tavaliselt selleni, et kehaga tegeldakse kas liiga palju või liiga vähe.

Praegusesse kehatunnetusse jõudsin ma kriya jooga praktiseerimise kaudu, mida õpetab Ingvar Villido. See radikaalselt praktiline lähenemine ei võta aluseks mitte emotsioonide kasutamise, vaid teadlikkuse omaenda kehast. Keha annab meile väga konkreetseid signaale: janutunne, külmatunne, näljatunne jne. Kahjuks ei oska inimesed pahatihti eristada neid füüsilise keha tundeid oma emotsioonidest, isegi mõtlemisest. See on põhjus, miks inimestele näib, et nad ei saa oma keha vajadustest aru. Kehataju on võimalik paremaks treenida, treenides paremaks eristamisvõimet, kehasisest suhtlust.

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto