Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides

3 min lugemist
Henn Põlluaas FOTO: Riigikogu kantselei

Riigikogu liige Henn Põlluaas hoiatab julgeolekuohu eest, mida kätkeks topeltkodakondsus.

Tellijale Tellijale

Maailmas ega Euroopa Liidu riikides ei ole topeltkodakondsuse suhtes ühtseid seisukohti. On riike, näiteks Soome, Rootsi ja Prantsusmaa, kus võib mitu kodakondsust olla, on selliseid, kus see on lubatud vaid erandlikel juhtudel, näiteks kui see omandatakse sünni puhul teise kodakondsusega vanematelt või abiellumise teel. Paljudes riikides ei ole topeltkodakondsus lubatud. Mingit üldist suundumust mitme kodakondsuse seadustamisele ei ole, sest kodakondsusel kui sellisel on siiski sisuline väärtus ja selle saamine ei ole kuskil liiga lihtne.

Siim Kallas tegi ettepaneku, et Eesti peaks viima oma kodakondsuspoliitika põhiseadusega kooskõlla ja seadustama topeltkodakondsuse. Tegelikult ei ole mingit vastuolu, sest just nimelt põhiseadus ei näe topeltkodakondsust ette. Kodakondsuspoliitika lihtsalt järgib põhiseadust ja topeltkodakondsuse kehtestamisele on oluliselt rohkem vastu- kui pooltargumente.

Kallase formuleering, et «eestlane on iga Eesti kodanik», on reaalsusest irduv. Elanikkond, rahvus ja kodakondsus ei ole kattuvad mõisted. Kas Kallas on siinselt umbes kolmesajalt tuhandelt venelaselt küsinud, kas nad on nõus olema eestlased? Ja kas Kallas on topeltkodakondsuse seadustamisega valmis andma Vene kodanikele juurdepääsu Eesti kõrgeima võimu teostamisele?

30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto