Sisukord
Kultuur
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pidude kuningas Raul Velbaum

4 min lugemist
Raul Velbaum FOTO: Erakogu

Täna, 1. juulil kell 20.00 esitleb eksperimentaalkirjastus ;paranoia Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas festivalil Kultuuritolm raamatut «Raul Velbaum», kuhu on kogutud nimitegelase hinnalisemad mõtted ja dokumendid silmapaistvast tegutsemisest enam kui kahe kümnendi jooksul pealinna klubi- ja kultuurimaastikul.

Tellijale Tellijale

Raul Velbaum on kurioosum ja kultuurifenomen, klassik ja staar. Raju stiili poolest kurikuulus socialité ja Tallinna underground skene keskne kuju. Kõndiv vabaduse sammas. Ta on kõikjal ja eikusagil. Ta on justkui alati kohal. Nagu füürer, kes kergendab ennast füürerimantlisse.

Armastatud näitlejanna Ada Lundver on öelnud, et Velbaum on elav tõestus, et inimene on ahvist arenenud. See esmapilgul lihtne lause kätkeb endas väga täpset diagnoosi Velbaumi tunnetusraamistikule. Nimelt väljendavad aeg-ajalt teatud inimahvlast meenutav käitumine ja kogu Rauli irriteeriv olek ületamatut konflikti ahvi ja üliinimese vahel. Ürgse loomaliku instinkti ja elektrooniliste koodijuppidega manipuleerija ületamatu vastuolu. (Rauli igapäevatöö on programmeerimine.) Evolutsiooniliselt peaks kusagil seal vahel asuma väikekodanlane, muganduse koodikandja, kelleks meil kõigil on kalduvus varem või hiljem saada, et põlistada väikese inimese weltanschaung. Velbaum nihverdab ennast kategooriliselt sellest lõksust kõrvale.

30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto