Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel

3 min lugemist
Siim Kallas FOTO: VALDO OTS/Sakala

Otsustusvõimetuse ja poliitmängurluse meistriklassis süüdistatavas Reformierakonnas käib arutelu, kuidas jõuaksid Marina Kaljurand ja Siim Kallas kokkuleppele või kuidas leiab erakond kahe kandidaadi vahel kompromissi.

Tellijale Tellijale

Praegu pakuvad oravapartei otsustajad, et enne juuli lõppu või augusti algust otsust ei langetata. See on siiski väike samm edasi, sest peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas on varem lubanud otsustusaega nihutada augusti lõpuni.

Praegu kinnitab Rõivas igal võimalusel, kui tema käest Reformierakonna otsustamatuse kohta aru päritakse, et neil ei ole kuhugi kiiret ja erakonnana seisavad nad kõigi oma kolme kandidaadi kõrval. Peale Kaljuranna ja Kallase hoitakse presidendivalimiste püünel kohta ka europarlamendi liikmele Urmas Paetile.

Rõivas leiab, et näiteks Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) on end mõnes mõttes lukku pannud, kuna on panustanud ühele kandidaadile, mis kitsendab nende läbirääkimisruumi teiste erakondadega.

Fraktsioon eelistab Kallast

Reformierakonnas loeb lõpuks see, mida Rõivas oma erakonnakaaslastele ütleb. Tal on õigus valik ka otsustusele panna, sest hääletust partei ametliku kandidaadi puhul ei tule. Igal juhul on võetud eesmärgiks, et augusti lõpus saab president riigikogus ära valitud.

30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto