Sisukord
Arvamus
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi

1 min lugemist
Vürst Wilhelm FOTO: Internet

Italia lehtedele teatatakse Duratsost, et vürst Villem mõned päevad tagasi kõik välismaa asemikud ja Inglise admirali enese poole on kutsunud, on neile isiklikult praegust rasket seisukorda selgitanud ja siis lõpuks seletanud, et tal on võimatu mässuliste vastu hakata, sest tal puududa – raha ja soldatid.

Ta paluvat seepärast viimast korda suurriikisid teda toetada, et need talle raha ja sõjaväge saadaksid. Vürst olla oma palvet õige kindlas toonis avaldanud, nii et arvata on, et kui tema palve täitmist ei leia, ta siis Duratsost lahkub.

Riikide asemikud ei ole vürstile mingit vastust anda võinud, sest et neil oma valitsustelt vastavad juhtnöörid puuduvad. Kardetakse, et riigid küllalt rahustavat vastust anda ei või.

Uute rahutuste kohta teatatakse Duratsost: valitsus sai Koritsa kommandandilt telegrammi, milles ametlikult teatatakse, et Koritsa kolmepäevase kibeda lahingu järel mässuliste kätte on läinud. Mässulised olla linna kallale Starovo poolt tunginud. Albanlased olla Kreeka korralikule sõjaväele mehiselt vastu pannud, kuid lõpuks on nad pidanud alla andma. Umbes 50 000 linna elanikku on hirmu pärast greeklaste vägivalla eest põgenenud, varanduse pääletungijatele jättes.

1.07.1914

Seotud lood
30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto