Sisukord
Arvamus
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (16) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (15) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (3) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi

1 min lugemist
Vürst Wilhelm FOTO: Internet

Italia lehtedele teatatakse Duratsost, et vürst Villem mõned päevad tagasi kõik välismaa asemikud ja Inglise admirali enese poole on kutsunud, on neile isiklikult praegust rasket seisukorda selgitanud ja siis lõpuks seletanud, et tal on võimatu mässuliste vastu hakata, sest tal puududa – raha ja soldatid.

Ta paluvat seepärast viimast korda suurriikisid teda toetada, et need talle raha ja sõjaväge saadaksid. Vürst olla oma palvet õige kindlas toonis avaldanud, nii et arvata on, et kui tema palve täitmist ei leia, ta siis Duratsost lahkub.

Riikide asemikud ei ole vürstile mingit vastust anda võinud, sest et neil oma valitsustelt vastavad juhtnöörid puuduvad. Kardetakse, et riigid küllalt rahustavat vastust anda ei või.

Uute rahutuste kohta teatatakse Duratsost: valitsus sai Koritsa kommandandilt telegrammi, milles ametlikult teatatakse, et Koritsa kolmepäevase kibeda lahingu järel mässuliste kätte on läinud. Mässulised olla linna kallale Starovo poolt tunginud. Albanlased olla Kreeka korralikule sõjaväele mehiselt vastu pannud, kuid lõpuks on nad pidanud alla andma. Umbes 50 000 linna elanikku on hirmu pärast greeklaste vägivalla eest põgenenud, varanduse pääletungijatele jättes.

1.07.1914

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto