Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale

1 min lugemist
Isehakanud Luganski Rahvavabariigi sõdurid rivistumas. FOTO: ITAR-TASS / Scanpix

Eesti andis eile Ukrainale välja terrorismikuritegudes kahtlustatava mehe. Ukraina peaprokuratuur taotles mullu 3. augustil riigiprokuratuurilt Eesti kodaniku Vladimir Poljakovi väljaandmist Ukrainale, et ta kriminaalvastutusele võtta.

Väljaandmistaotluse järgi kahtlustatakse Poljakovi terroristlikus organisatsioonis osalemises. Taotluse andmeil astus ta 2014. aasta juunis terroristliku organisatsiooni «Luganski rahvavabariik» liikmeks.

2014. aasta 13. juunist 9. juulini ja sama aasta sügisel täitis Poljakov kahtlustuse järgi talle terroristliku organisatsiooni juhtide antud ülesandeid, sealhulgas valvas ebaseaduslikult hõivatud objekte ja ebaseaduslikult kinni peetud isikuid.

«Terrorism on globaalne probleem ja sellega tuleb võidelda rahvusvahelises koostöös, sõltumata terroristide päritolust ja ideoloogiast. Eriti ohtlik on terrorism juhul, kui sellel on välisriigi toetus,» ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Ta ütles, et terrorism ja sõjategevus ei välista teineteist. Kuigi Venemaa föderatsioon ei tunnista oma vägede viibimist Ukrainas, on idanaaber ministri sõnul nn rahvavabariikide nime all loonud sisuliselt kuritegelikud-terroristlikud moodustised Luganskis ja Donetskis, suveräänse Ukraina Vabariigi territooriumil.

«Loodan, et Eesti pretsedent anda Ukrainale välja terrorismikuriteos kahtlustatav Eesti kodanik aitab ka teistel riikidel jõuda kindluseni, et Ukrainat tuleb aidata reaalsete tegudega terrorismi ja Venemaa agressiooni tõkestamisel. Näitame selle sammuga selgelt, et me usaldame Ukrainat kui õigusriiki ja aitame neil läbi viia õiglast kohtumenetlust,» ütles Reinsalu pressiteate vahendusel.

Eesti valitsus otsustas 2015. aasta lõpus korraldusega, et annab Poljakovi välja. Tänavu 4. jaanuaril esitas Poljakov Tallinna halduskohtule kaebuse, paludes, et korraldus tühistataks ja valitsus kaaluks tema väljaandmist uuesti.

Veebruari alguses rahuldas halduskohus Poljakovi kaebuse. Valitsus esitas selle peale apellatsioonkaebuse, milles palus halduskohtu otsus omakorda tühistada.

Tallinna ringkonnakohus otsustas 19. mail valitsuse apellatsioonkaebuse rahuldada ja Poljakov välja anda. Riigikohus jättis juunis tema kassatsiooni menetlusse võtmata ja valitsuse korraldus tema Ukrainale väljaandmiseks jõustus.

Seotud lood
30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto