Sisukord
Eesti
Tänane leht
01.07.2016
Eesti Reformierakond otsib kompromissi Kallase ja Kaljuranna vahel (17) Päästevestiga ei saa ära uppuda Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Eesti loovutas terrorismis kahtlustatava Ukrainale Tartu sattus rattaringluse projektiga absurdi (2) Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi Eesti lühiuudised President tunnustas parimaid koolilõpetajaid Ratsaliit ja Eesti Meedia sõlmisid koostööleppe Lottemaale tasub alati minna Majandus Igaühele tuhat eurot kätte? Keskpank on vastu (19) Rohelist saab müüa paremini kui punast Välismaa Konservatiivid otsivad ühendavat juhti Leinav Türgi otsib rünnaku korraldajaid Hille Hanso: Uus Türgi sõbruneb Iisraeli ja Venemaaga (2) Arvamus Henn Põlluaas: topeltkodakondsus on Venemaa huvides (6) Marti Aavik: Inglismaa järgmine raudne leedi? (2) Allar Jõks: rumalad britid ja alalhoidlikud eestlased ehk kas kõiges on süüdi rahvahääletus? (17) Juhtkiri: keskerakondlased, te nääte, aga ei mürista (13) Postimees 1914. aastal: Albaania vürst palub Euroopa suurriikidelt abi Päeva karikatuur Vladimir Sazonov: terroristid tahavad panna kõiki eurooplasi end võimalike ohvritena tundma (11) Andrus Karnau: Eesti Energia lubab teenida rohkem raha kui kunagi varem (4) Kultuur Lembit Peterson: tundsin missioonitunnet Pidude kuningas Raul Velbaum Sport Kontaveit langes Wimbledonis taas avaringis Spordi lühiuudised 01.07 Võimalusi raisanud Levadia päästis viigi, Kalju andis edu käest Kangert: nii rasket suurtuuri pole ma varem sõitnud (1) Kahe kuldse põlvkonna lugu Algab kahepäevane kullajaht Tarbija Lottemaale tasub alati minna Tartu Pühapäeval meenutatakse Raadil Jaan Tõnissoni Tartlaste päev Kolm Tartu ülikooli professorit nimetati Euroopa akadeemikuteks Idaringtee kõnniteel tehakse taas garantiiremonti Supilinna uusasukad kukkusid rahu rikkuvaid vareseid kõmmutama (8) Tartu jätkab Pirogovi treppide kavandamist Ooper täitis vanalinna rahvaga Malevasuvi sai sel nädalal hoo sisse Jõgevamaal küpseb suurvalla plaan Taimetargad taasavastasid erakordse taime Kutsekool asub sügisest nõutud tehnikuid koolitama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maakohus mõistis Nääme linna raha omastamises süüdi

2 min lugemist

Harju maakohus leidis eile, et Tallinna Kesklinna vanem, keskerakondlane Alar Nääme on korraldanud linna raha eest valimiskampaania ürituse, ja mõistis talle rahalise karistuse. See oli esimene kord Eesti kohtupraktikas, kui keegi sellises teos süüdi mõisteti.

Kohus tunnistas Nääme süüdi karistusseadustiku paragrahvi 201 lõike 2 punktide 1 ja 3 järgi, mis käsitlevad omastamist, mille on toime pannud ametiisik. Kohus mõistis Kesklinna vanemale rahalise karistuse 200 päevamäära ulatuses, mis Nääme puhul teeb 6300 eurot.

Kohus leidis, et Tallinna Kesklinna valitsuse vanemana korraldas Nääme kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses. 18. jaanuaril ja 13. veebruaril 2015 korraldatud kontserdid toimusid vahetult enne riigikogu valimisi.

«Kontserdid olid oma olemuselt valimisüritused. Seega oleks nende korraldamise eest pidanud maksma Nääme ise. Nääme lasi aga kontserdiga seotud kulutused kanda Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest,» selgitas kohtunik.

Kohtus leidis kinnitamist, et kontserte tuleb käsitleda valimisüritustena. Kuigi kontsertidel ei tehtud otsest valimispropagandat, viitasid nende ajastatus ja korraldamise viis soovile Näämet tutvustada ning teha talle kui kandidaadile valimisreklaami.

Kohus hindas Nääme süü keskmiseks. Kohus arvestas, et omastatud vara väärtus oli umbes 2800 eurot, mis ei ole väga suur summa. Samuti võeti arvesse, et Nääme on varem kriminaalkorras karistamata, kuid kõnealuse teo pani ta toime kavatsetult. Kergendavaid ega raskendavaid asjaolusid kohus kriminaalasjas ei tuvastanud.

Harju maakohtu otsuse saab vaidlustada 15 päeva jooksul. Süüdimõistva otsuse jõustumine tähendaks Näämele avaliku teenistuse seaduse järgi ametikoha kaotust ja keeldu edaspidi kuni karistuse kustumiseni avalikus teenistuses töötada.

Nääme ütles kohtusaalis ajakirjanikele, et süüdimõistev otsus tuleb talle üllatusena. Kesklinna vanem ja tema kaitsja Aadu Luberg lubasid otsuse igal juhul edasi kaevata. «Ma ei näe praegu põhjust tagasi astuda,» lausus Nääme.

Riigiprokurör Inna Ombler ütles, et riigiprokuratuur võib eilse kohtulahendi üle rõõmustada.

Tallinna linnavolikogu liige Hanno Matto (SDE) ütles, et Nääme peab ametist lahkuma kohe, mitte jääma ootama otsuse jõustumist. Ka Tallinna Kesklinna halduskogu esimehe ja linnavolikogu liikme Kaido Kuke (IRL) sõnul peab linnapea kohustusi täitev Taavi Aas Nääme viivitamatult ametist vabastama.

Seotud lood
30.06.2016 02.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto