Sisukord
Arvamus
Tänane leht
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud!

1 min lugemist
Vene rubla. FOTO: Peeter Langovits

Küllap mäletavad spordilembesed lehelugejad mõni aasta tagasi «Spordilehe» kaudu kõlanud Otepää kandi taluniku Ants Liiva üleskutset ehitada korjanduse abil Eestisse esinduslik polüfunktsionaalne spordihall ehk Eesti Spordi Maja. Ants Liiva alustas korjandust oma isikliku rahakoti toel ning müüs selle heaks pulli. Idee leidis toetust meie sporditippudelt, asutustelt-firmadelt ning sadadelt tuhandetelt spordisõpradelt.

Kes loovutas suurema summa, kes saatis 10–15 rubla, kes loobus leheloo honorarist. Arvele elamu-sotsiaalpangas laekus raha, mis tundus olevat piisav projekteerimise alustuseks, siis algas lõputu ja ehteestlaslik vaidlus: kuhu, millal ja missugune, siis korjandus eestvedajate huvilanguse pärast vaibus ja lõpuks hakkas inflatsioon summat sööma. Aga ometi oli seda üle 240 000 rubla…

Ants Liiva: «Viimasel rublanädalal sain korraks talutööde kõrvalt mahti Tallinna põigata ja astusin panka sisse, et vaadata, mis rahast saanud. Oma jahmatuseks avastasin, et arvel on loodetust sada korda väiksem summa ehk 2175 rubla ja 90 kopikat.

Läksin küsima «Spordilehte», kuid praegused ülemused ei osanud kadunud 99% kohta midagi kosta, nagu ka toimetusse toodud FIM-ide ja DEM-ide kohta. Asja lubati uurida, aga esialgu ei oska ma muud järeldust teha kui Eesti Spordi Maja raha on kadunud.»

2.07.1992

Seotud lood
    01.07.2016 04.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto