Sisukord
Arvamus
Tänane leht
04.07.2016
Eesti Sarihelistajad ei lähe paragrahvi alla (2) Mälumäng Pensionäri armuleegist arenes võigas ahistamissaaga (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti puugid levitavad mitut uut haigust Eesti lühiuudised Esikülg 4. juuli Torm ja vihm tuuseldasid Lõuna-Eestit Majandus Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri (161) Välismaa Välismaa lühiuudised Terroristid ründasid Bangladeshis ja Iraagis PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast (1) NATO idatiib näitas ühtsust (1) Arvamus Päeva karikatuur Hanno Püttsepp: miks suhtume HIV-nakkusesse Eestis ükskõiksusega? Juhtkiri: soome kits heinakuhjade vahel (9) Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda? Jarmo Mäkelä: Putini külaskäigu tulemused (4) Karl-Eduard Salumäe: kõik söövad täna rediseid! Kas sa ei võtagi? Gert Jostov: külad on ammu läinud, praegu pühib aeg minema Eesti linnu (4) Kultuur Saaremaale tuuakse uhke ooperilavastus Uus «Iseseisvuspäev»: appi, jälle maailma lõpp! (4) Noorte talentide orkester Eestis Sport Hamilton ja Rosberg pakkusid Austrias tulevärki Spordi lühiuudised 04.07. Elu parim sõit, parim tulemus ja ikkagi nii kuradi valus… Kas Ragnar Klavan täidab unistuse ja siirdub Inglismaale? Saksamaa – õnnega ei ole siin midagi pistmist Rio olümpiale sõidavad Romanjuk ja Allikvee Eesti võrkpallikoondis: Gianni ja tema pojad Tarbija Eesti puugid levitavad mitut uut haigust LHV pensionifondid oleks nagu teiselt planeedilt Tartu Priit Pullerits: jubedad jalgpallurid (5) Paukus, voolas ja varises ... Plakatid kutsuvad õues suitsetajaid hoolivusele Rektor ei karda verd ega altkulmu pilke Kerge südasuvine meelelahutus Talu rõkkas noorte muusikast Jarno Laur: Tähtvere sillast ja arutelu võimatusest (1) Pisarad ja pahameel: milleks kavandada spordiparki autosilda? Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil Pekingis pusivad eesti keele kallal ka Aino, Ene ja Kalev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda?

1 min lugemist
Reisilaev Georg Ots FOTO: Peeter Langovits

Enne kui härra Ulrich Ehlers paarkümmend noort sakslast Stockholmi ja Helsingi kaudu Eestisse tõi, küsiti temalt just nii. Vähemalt Schleswig-Holsteinis arvatakse, et ega Lätis ja Eestis rahulikum ole kui Leedus. Vilniuse veretöö ja selle järelkaja püsis kolm kuud sealsete ajalehtede veergudel.

Abielupaar Ulrich ja Ingrid Ehlers hoolitsevad Flensburgi lähedal asuvas Scheersbergis noorte filmikasvatuse ja -hariduse eest. Sellepärast oli üleeile Tartus esimene käik kinno meie kineastide loominguga tutvuma.

Ulrich Ehlers: «Tõsielufilmidest oli mõjuv Heli Speegi «Rindeteated». Lausa uskumatu, et naisrežissöör söandas juba 1989. aastal öelda välja tõe okupatsiooniarmee kohta. Seda filmi peaks Saksamaal näitama.»

Mängufilmide kohta arvati, et Leida Laiuse «Naerata ometi» on nii kunstitaseme kui ka idee poolest igati euroopalik film. Nii mõnigi külaline aga kahtles, kas enesetappu üritanud tüdrukul jätkub ikka jõudu olla kasuema. «Või oli see ainult filmi happy end?» küsis peategelase eakaaslane.

Sakslased sõitsid edasi Lõuna-Eestisse. Käiakse veel Laulusildade kontserdil ja Lahemaal.

Esimese päeva õhtuks olid ka tüdrukud veendunud, et Eestis pole vaja karta ega siiasõitu kahetseda.

4.07.1991

Seotud lood
    02.07.2016 05.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto