Sisukord
Arvamus
Postimees
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (11) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (4) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks

1 min lugemist
Vabadussõda. FOTO: arhiiv

Eile sai 101-aastaseks Vabadussõja veteran elvalane Jaan Viljamaa. Auväärt sünnipäevalast käis õnnitlemas Elva linnapea Kalle Sepp. Linnavalitsus avaldas oma tähelepanu punaste rooside ja ümbrikuga, milles oli Eesti kroone kolm korda nii palju kui Viljamaal aastaid.

«Sõtta läksid väikese püssimehena, sõjast tulid suure püssimehena,» ütles Tartumaa Noorkotkaste ja Kodutütarde Elva piirkonna instruktor Julius Ilus, kui andis üle «rahuaegse pommi», mis osutus ilusaks ümmarguseks juustukeraks.

Jaan Viljamaa läks Vabadussõtta 1919. aastal. Pihkva piirkonna lahingute ajal sai ta jalast haavata. Kogu elu meenutab Jaan Viljamaa kahjutundega sõdurit, kes aitas tal tookord kuulirahe alt pääseda, ise aga lahingusse tagasi minnes hukkus. Pärast paranemist sõitis sünnipäevalaps Lõunarindel soomusrong nr. 1 koosseisus Landeswehri vastu.

Eile olid õnnitlejate hulgas ka sünnipäevalapse võitluskaaslased Vabadussõja päevilt Aleksander Kaldaja, Aldur Saar ja Ants Rästas ning Mustimetsa Muinsuskaitse Klubi esimees Enn Voika.

Jaan Viljamaa ütles, et pole kunagi haige olnud, suitsetanud ega purju joonud. Esimese süsti olevat ta saanud 90. eluaasta künnisel, kui hamba alla tekkis põletik.

Temast võrsunud sugupuu on tugev ja paljuharuline. Jaan Viljamaal on neli last, viis lapselast, tosin lapselapselast ja neli lapselapselapselast.

7.07.1993

Seotud lood
06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto