Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.07.2016
Eesti Saar: mupo jõukasutus süvendab konflikti ühiskonnas Mälumäng Eesti film võitis Karlovy Varys žürii preemia Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Vihmahoog uputas pealinna tänavaid Tallinn muutub tulevikus venekeelsemaks (34) Väge täis naised trotsivad merel tuult ja tormi Majandus Jaeketid jäävad Ecofarmiga sõlmitud lepingute osas kidakeelseks (1) Kalakasvatajate ühistu, mis ei tohiks sellena tegutseda (1) Indrek Kasela: Eestis puudub kalakasvatus ja eeldused selleks (1) Välismaa NATOs Venemaa kiiresse rahunemisse ei usuta Välismaa lühiuudised Brzezinski: Lääne-Berliinis oli meil kuus pataljoni (7) Arvamus Rein Veidemann: Laps-Koidula Tartusse? (3) Urve Eslas: kas poliitikud valetavad rohkem kui varem? (4) Jaak Jõerüüdi vastus Jaak Uibu pöördumisele: iibe teemal jääb riigipeale Hamleti roll (14) Peaminister Taavi Rõivas NATO tippkohtumise järel: Eesti ei ole enam iial üksi (22) Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm Juhtkiri: minutitega uppunud linn. Korduv paratamatus? (2) Päeva karikatuur Janno Kivisild, Indrek Zelinski: Islandi edu Euroopa meistrivõistlustel paneb mõtlema Eestist (6) Sport Mis jääb meenutama lõppenud EM-finaalturniiri? Spordi lühiuudised Reeglite rikkumine maksis Mercedestele kaksikvõidu Murray ja Williamsi kõrval võit ka Eestisse Täppistööd teinud Mätas pääses ikkagi olümpiale Kanter: mind oli liiga vara maha kantud (5) EM: inimkaubandus võib peletada publiku (1) Tartu Ratastega kastis peitub terve maja Olümpialootus tõstis finišis võidulindi Kodukohvikute päev pakkus elamusi ja elevust Vabaõhukino tuuritab Tartus septembrini Künklik teeremont teeb kohalikel meele kibedaks (1) Rooside sõjad tekitasid huvi kirjutada raamat Uue juhi otsuseid suunab armastus Tartu jalgpalli suur unistus saigi tõelisuseks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Toompeal lõhkes pomm

1 min lugemist
Plahvatus Toompeal 1991. FOTO: Peeter Langovits

Üleeile õhtul kell kümme plahvatas pomm Eesti Kodukaitse peakorteris Tallinnas. Maja, milles Kodukaitse ja Eesti Piirikaitse Amet koos Eesti Hinnaametiga asuvad, on arhitektuurimälestis 18. sajandist (Komandandi maja) ning on Toompeale ülesviiva tee ääres, otse ajutiste barrikaadide taga.

Kodukaitse algataja, Eesti Piirikaitse Ameti peadirektor Andrus Öövel arvas eile pärastlõunal: kuigi pomm oli suure lõhkejõuga ning pööras maja üsna pahupidi, ei jää Eesti Piirikaitse Ameti töö sellepärast seisma. Eile õhtuks oli taastatud side ka piiriteenistuste vahel.

Üleeilse plahvatuse võimalikkust uurides sai selgeks, et nii piirikaitse amet kui ka kodukaitse olid liialt avatud. Päeval käis sellest majast läbi vähemalt pool tuhat inimest. Pomm olevat ilmselt asetatud koridoris paiknenud toolide alla.

Üleeile õhtul oli peakorteris valves kaks meest, ülemaks 59-aastane Edgar Ääro. «Vaatasin «Aktuaalset kaamerat». Pärast seda lülitasin teleri välja. Plahvatus oli täpselt lipu langetamise signatuuri ajal. Plahvatuse hetkel suutsin aru saada, et midagi lendab ja jõudsin käed kaitseks ette panna. Kokkuvõttes peab ütlema, et plahvatus näitab selle korraldajate nõrkust. Kui demokraatlikult kuidagi ei saa, võetakse kasutusele terroristlikud võtted. Selliste vahenditega meid ei demoraliseeri.»

11.07.1991

Seotud lood
    09.07.2016 12.07.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto