Sisukord
Arvamus
Postimees
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia

4 min lugemist
Jelena Skulskaja FOTO: Mihkel Maripuu

Paroodia, ma usun, on küllap kõige peenekoelisem kunstiliik. Paroodiat mõistab ainult see, kes tunneb originaali, tabab ära, mida nimelt originaalist moonutatakse, paisutatakse, groteskseks muudetakse, naerualuseks tehakse, ja siis ise otsustab, kas võtta see kõverpeeglikujutis vastu või mitte, kas naerda selle üle kogu südamest, rõõmurõkatusega, või hoopis ärrituda, kui paroodiaks on muudetud midagi üllast ja püha.

Tellijale Tellijale

Näiteks on meie ajalehtedes ilmunud terve hulk teateid politseinike ründamise ja nende peksmise kohta. Minu meelest annavad need faktid tunnistust sellest, et meil ei ole mitte politsei, vaid politsei paroodia. Korravalvurite paroodia, kellega hõlpsasti tulevad toime purjakil naisterahvad või baarist välja visatud jommis paarike. Ma olen ise mitu korda kuulnud politseinike suust, kuidas nad siiralt kurdavad rahvamasside ja öiste vahetuste pärast, väljendavad pelgust konflikti sekkumise ees.

Aravõitu, uje politseinik – see ei ole tragöödia ega melodraama, see on komöödia, ekstsentrism, palagan. Asutagem siis veel üks politsei, mis hakkab kaitsma politseinikke nende otseste kohustuste täitmise eest: anname igale politseinikule kaitseks kaasa teise politseiniku, kuni neid ei peksa läbi mõni svipsis naisterahvas, aga kui peksab, siis loome veel kolmanda politsei esimese kahe kaitsmiseks.

Ses loos – vähemalt kujul, nagu seda esitab ajakirjandus – on omavahel segunenud kaks arusaama, kaks kõlbelist normi. Kas mis tahes inimese peksmine peaks olema karistatav ja hukkamõistev? Vaieldamatult! (Palun manage näole range ilme.) Kas riigis peaks olema politsei, mis ei suuda isegi enda eest seista, rääkimata kodanike kaitsmisest? Ma olen kindel, et seda ei ole vaja! (Palun manage näole mõtlik ilme.)

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto