L, 4.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Johnson ja Juncker ninapidi mudas

Juhan Mellik
, reporter
Johnson ja Juncker ninapidi mudas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: A.Peegel

Kui millalgi peaks eesti keeles ilmuma uus võõrsõnade leksikon, peaks seal igal juhul olema termini «avantürism» juures Londoni endise linnapea Boris Johnsoni näopilt. Koos kõrvalmärkusega – läbi kukkunud.

Nimelt teatas Johnson sel nädalal ootamatult, et loobub konservatiivide parteiliidriks ning seega ka peaministriks pürgimast. Ametlikult seepärast, et ta ei suutvat pakkuda erakonnale ja riigile vajalikku ühtsust. Tõenäoline tegelik põhjus peitub aga ilmselt selles, et neljapäeval teatas Johnsoni kauaaegne liitlane ja kaasvõitleja, justiitsminister Michael Gove, et ka tema ihkab parteijuhi rolli.

Millegi muu kui põrumisena ei saa Johnsoni seisu nimetada. Oodati-arvati juba ammu, et küllap ihub meerina kuulsust kogunud Johnson pikemas plaanis hammast peaministri kohale. Sellest olevat ta unistanud juba tükk aega, selle nimel müüs ta oma hinge ja hakkas eurovastaste kampaania üheks suuremaks reklaamnäoks. Teretulnud kõrvalmõjuna sai ka vanale rivaalile David Cameronile käru keerata.

Tagasi üles