Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis

3 min lugemist
Hariduse moderniseerimine ei kukkunud Kremlil eriti hästi välja. Plakatid Arhangelski koolibussidel on vägevad, aga bussid ise mitte just väga modernsed. Nüüd peab Kreml välja mõtlema, kuidas moderniseerida majandust. Hiljutise küsitluse järgi on haridus ja majandus koos tervishoiuga need valdkonnad, mis venemaalastel tekitab kõige vähem uhkust oma kodumaal. FOTO: Jaanus Piirsalu

Põhja-Venemaa ühe suurima linna Arhangelski ärimees Aleksandr Petrov tunneb omal nahal, et majanduse elavdamiseks on vaja suuri muutusi poliitikas, kuid ei usu neisse. Tema meelest väldib Kreml ja Venemaa president Vladimir Putin järske samme.

Tellijale Tellijale

«Minule tundub, et Putin pelgab igasugust muutust, kuna kardab, et see võib tema kontrolli alt väljuda,» räägib Petrov. «Mis iseenesest näitab juba kõnekalt tema mentaliteeti, kuna majandus on nii Putini kui ka tema lähikondsete jaoks võõras teema. Kedagi aga usaldada ei julgeta.»

Aleksandr on 35-aastane Venemaa mõistes väikse kaliibriga ettevõtja, kes on proovinud paljusid ärisid alates meediast kuni turismini. Arhangelsk on teda ära tüüdanud ja ta tahab kolida Krimmi, kuna tema meelest on seal praegu rohkem võimalusi. «Ma tean, et paljud just keskmise kaliibriga ärimehed otsivad Krimmis oma võimalust,» räägib ta.

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto