N, 2.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis

, reporter
Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Hariduse moderniseerimine ei kukkunud Kremlil eriti hästi välja. Plakatid Arhangelski koolibussidel on vägevad, aga bussid ise mitte just väga modernsed. Nüüd peab Kreml välja mõtlema, kuidas moderniseerida majandust. Hiljutise küsitluse järgi on haridus ja majandus koos tervishoiuga need valdkonnad, mis venemaalastel tekitab kõige vähem uhkust oma kodumaal.
Hariduse moderniseerimine ei kukkunud Kremlil eriti hästi välja. Plakatid Arhangelski koolibussidel on vägevad, aga bussid ise mitte just väga modernsed. Nüüd peab Kreml välja mõtlema, kuidas moderniseerida majandust. Hiljutise küsitluse järgi on haridus ja majandus koos tervishoiuga need valdkonnad, mis venemaalastel tekitab kõige vähem uhkust oma kodumaal. Foto: Jaanus Piirsalu

Põhja-Venemaa ühe suurima linna Arhangelski ärimees Aleksandr Petrov tunneb omal nahal, et majanduse elavdamiseks on vaja suuri muutusi poliitikas, kuid ei usu neisse. Tema meelest väldib Kreml ja Venemaa president Vladimir Putin järske samme.

«Minule tundub, et Putin pelgab igasugust muutust, kuna kardab, et see võib tema kontrolli alt väljuda,» räägib Petrov. «Mis iseenesest näitab juba kõnekalt tema mentaliteeti, kuna majandus on nii Putini kui ka tema lähikondsete jaoks võõras teema. Kedagi aga usaldada ei julgeta.»

Aleksandr on 35-aastane Venemaa mõistes väikse kaliibriga ettevõtja, kes on proovinud paljusid ärisid alates meediast kuni turismini. Arhangelsk on teda ära tüüdanud ja ta tahab kolida Krimmi, kuna tema meelest on seal praegu rohkem võimalusi. «Ma tean, et paljud just keskmise kaliibriga ärimehed otsivad Krimmis oma võimalust,» räägib ta.

Tagasi üles