Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.07.2016
Eesti Mälumäng Johnson ja Juncker ninapidi mudas Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Polli pole maasikavahust Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Putini dilemma: muutused või rutiinne kriis (3) Kibibi peab sünnipäeva Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli (1) Beebid astuvad üles võimlemispeol eesti lühiuudised SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Tagakülg esikülg 02.07 Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus Majandus SEB kehtestab ettevõtetele negatiivse hoiuseintressi Finnair: nõuded lennukitoidule on karmid Seitse asja, mida sa lennukitoidu kohta ei teadnud Uber alustas hinnadumpingut Majanduse lühiuudised Kuidas saab toit lennukisse? Välismaa Austrias ei astugi uus president järgmisel nädalal ametisse Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli (4) Välismaa lühiuudised Islamiriigi kalifaat kaotab territooriumi Arvamus Karl Oskar Villsaar: miks sa ikka veel siin oled? (7) Lahkunud isa unistuse elluviijad Peeter Langovitsi tagasivaade: ülemaailmne soomepoiste kokkutulek Postimees 1992. aastal: Ants Liiva väidab, et Eesti Spordi Maja raha on kadunud! Juhtkiri: maakonnad kaovad ära? Päriselt? (5) Jelena Skulskaja: igatsus teeklaasihoidjaga tee järele ehk Paroodia paroodia (6) Johnson ja Juncker ninapidi mudas Polli pole maasikavahust Imed on siiski võimalikud Päeva karikatuur Kultuur Polli pole maasikavahust Unistuste kuningas Tanel Veenre: kõik algab ja lõpeb inimeses (1) Sport Spordi lühiuudised Imed on siiski võimalikud Viis hullu geimi viisid Eesti viimaks finaali Tänak näitab Poola rallil suurepärast kiirust (1) Portugali uus rahvuskangelane (1) Gigandid ja veel ühe ime kartus Arter Mis neist vangidest karta, ühel päeval on nad meie keskel... (5) Kirgi küttev Vabamu jääb mälestuste hoidjaks (12) Putukasuve perenaised Olgu meri või jõgi, Pärnus saab ikka ujuda Kiired ajad Aime ja Ennu mesinädalad 56 aastat hiljem ehk armastus ei küsi vanust Aigi Vahing: jätke oma keha rahule (1) Anni Rahula: perekonda peab tohutult austama (4) Pikad jalad löövad laineid Burgerilõhn meelitab randa ka kehva ilmaga Merrit Kiho: elu mere ääres Isegi eskimod kadestaksid seda Muhu maitset otsimas Graps, tšellod ja Kannukene Hüppa suksule selga Taltsutatud januga koloss Meelelahutus Koomiks Sudoku

Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli

4 min lugemist

Mis nüüd saab? See on küsimus, mis on ilmselt mõlkunud paljude eestlaste mõtteis pärast seda, kui britid referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt hääletasid. Kui Eestis on poliitikuid, kes võiksid osata Brexiti ja Euroopa Liidu kohta midagi mõttetihedat öelda, siis on need Eesti saadikud europarlamendis –  ainsad rahva poolt valitud Eesti esindajad Brüsselis. Ning nende hinnangul on peamine teha koostööd Põhjamaadega.

Tellijale Tellijale

Sotsiaaldemokraadide fraktsiooni kuuluva Marju Lauristini sõnul teeb Brexit teda Eesti suunal mõeldes väga murelikuks. «Tasakaal Euroopa Liidus on palju muutunud. Praegu peaksid kõik meie poliitikud väga tõsiselt järele mõtlema, millist Euroopat me tegelikult tahame,» ütles Lauristin.

Tema sõnul on küsimus selles, kas me tahame sellist Euroopat, kus annab tooni negatiivsus ja vastandumine, või sellist, kus valitseb solidaarsus ja ollakse võimelised rohkem riikide vahel koostööd tegema. Lisaks toonitas Lauristin, et Ühendkuningriigi lahkumine esitab Põhjamaadele ja Baltikumile väga suure väljakutse.

«Meie ja Põhjamaad peame võtma enda peale rohkem vastutust selle eest, kuidas Euroopas asjad ühiselt lähevad,» selgitas ta. «Ühendkuningriigi häda oli selles, et kui Euroopasse suhtuda kui teiste asja, lõppeb see halvasti. Suurbritannia võis seda endale lubada, aga meil sellist valikut pole. Me peame muutuma paremaks ja seda Euroopa Liidus (EL), mille liikmed me ise oleme,» selgitas Lauristin.

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto