K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli

Brexit jätab Põhjamaadele suurema rolli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4

Mis nüüd saab? See on küsimus, mis on ilmselt mõlkunud paljude eestlaste mõtteis pärast seda, kui britid referendumil Euroopa Liidust lahkumise poolt hääletasid. Kui Eestis on poliitikuid, kes võiksid osata Brexiti ja Euroopa Liidu kohta midagi mõttetihedat öelda, siis on need Eesti saadikud europarlamendis –  ainsad rahva poolt valitud Eesti esindajad Brüsselis. Ning nende hinnangul on peamine teha koostööd Põhjamaadega.

Sotsiaaldemokraadide fraktsiooni kuuluva Marju Lauristini sõnul teeb Brexit teda Eesti suunal mõeldes väga murelikuks. «Tasakaal Euroopa Liidus on palju muutunud. Praegu peaksid kõik meie poliitikud väga tõsiselt järele mõtlema, millist Euroopat me tegelikult tahame,» ütles Lauristin.

Tema sõnul on küsimus selles, kas me tahame sellist Euroopat, kus annab tooni negatiivsus ja vastandumine, või sellist, kus valitseb solidaarsus ja ollakse võimelised rohkem riikide vahel koostööd tegema. Lisaks toonitas Lauristin, et Ühendkuningriigi lahkumine esitab Põhjamaadele ja Baltikumile väga suure väljakutse.

«Meie ja Põhjamaad peame võtma enda peale rohkem vastutust selle eest, kuidas Euroopas asjad ühiselt lähevad,» selgitas ta. «Ühendkuningriigi häda oli selles, et kui Euroopasse suhtuda kui teiste asja, lõppeb see halvasti. Suurbritannia võis seda endale lubada, aga meil sellist valikut pole. Me peame muutuma paremaks ja seda Euroopa Liidus (EL), mille liikmed me ise oleme,» selgitas Lauristin.

Tagasi üles