R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli

Madis Vaikmaa
, reporter
Analüüsis soovitatakse teha 11 euroraha jagavast asutusest neli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Riigihalduse minister Arto Aas rääkis eile Postimehe päevaintervjuus, et ühe valdkonnaga tegelevaid asutusi on selgelt liiga palju ja neid tuleb hakata liitma.
Riigihalduse minister Arto Aas rääkis eile Postimehe päevaintervjuus, et ühe valdkonnaga tegelevaid asutusi on selgelt liiga palju ja neid tuleb hakata liitma. Foto: Erik Prozes

Neljapäeval esitas riigihalduse minister valitsusele 700 lehekülje paksuse riigi ülesannete analüüsi. Dokumendist selgub, et peale maavalitsuste kaotamise koondatakse tulevikus kokku euroraha jagavad asutused nagu EAS, SA Innove, SA Archimedes, Kredex ja KIK.

Kuigi Eesti avalikus sektoris töötab 135 000 inimest, toimib riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul riik hästi ja ka rahvusvahelises võrdluses pole meil häbenemiseks põhjust. Samas pole riigireformist pääsu, sest peale Eesti rahvaarvu vähenevad Euroopa Liidu toetused pärast 2020. aastat tervelt miljardi euro võrra.

Et mitte uisapäisa rapsima hakata, pani rahandusministeerium kokku analüüsi, mille põhjal riiki reformida. Dokumendis pöörati tähelepanu kümnele teemale.

Tagasi üles