Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vana mehe igatsus: leida üles isa mälestus

Väliseestlane Indrek Lepson. FOTO: Mihkel Maripuu

«Papa ütles meile, et vaadake nüüd maailma viimast korda, sest varsti lähme põhja. Ema rahustas mind ja venda, et ärge muretsege, peagi oleme kõik koos Jeesusega...» – just nii kirjeldab Haapsalus sündinud väliseestlane Indrek Lepson 1944. aasta paadipõgenemist Nõukogude režiimi eest vabasse maailma.

Tellijale Tellijale

Oli sügistorm, paat oli triiki vett täis ning mootor seisis juba ammu. Vett tuli sisse rohkem, kui jõuti välja uhada. Kogu kaasavõetud moon oli üle parda visatud. Õnneliku juhusena leidis Indreku isa Rein paadipõhjast lekkiva augu, mis puruksrebitud riideräbalatega väiksemaks topiti. Ehk oli see saatuse mäng või jumalik puudutus, kuid tol tormisel ööl õnnestus 33 vabaduseihkajal külmast merehauast pääseda.

Kohtume Indrekuga Postimehe toimetuses. Hiljuti 80. aastaseks saanud vanahärra, kes suurema osa oma elust elanud Ameerikas, on tulnud Eestisse suure murega ning palus end kokku viia mõne ajakirjanikuga.

01.07.2016 04.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto