R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Beebid astuvad üles võimlemispeol

Elisabeth Kungla
Beebid astuvad üles võimlemispeol
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Mihkel Maripuu

Tallinnas Kalevi staadionil peetakse täna suurt võimlemispidu «Hingelind», esimest korda on üleriigilisele sündmusele kaasatud ka beebid. Nii ongi kakssada beebit viimastel päevadel koos isade-emadega usinalt vaeva näinud, et täna üheskoos tantsida. Mõistagi võib pikk päev väikelastele kurnavalt mõjuda, kuid sellega on korraldajad juba arvestanud. «Ma olen väga kursis, mis ajal keegi kuskil magab,» naeris beebide rühmajuht Solvi Kruus.

Kuigi beebide mälestused võimlemispeost tuhmuvad küllaltki kiiresti, toob pidu osa vanemate jaoks just minevikust tuttavad tundmused taas esile. Elo Võrk, kelle laps Arno püüab pärast etenduse proovi agaralt lehetegija mikrofoni enda kätte haarata, ütleb, et tundis seesugust adrenaliini viimati noorena, kui tantsupidudest osa võttis. Kruusi sõnul on paljud lapsevanemad olnud varem tantsijad. «Võimalus koos lapsega seda peotunnet taas tunda tähendab vanematele palju,» rääkis Kruus.

Samas nentis ta, et alati ei ole kerge ning ühtekokku on võimlemispidu ette valmistatud poolteist aastat. «Tõusud ja mõõnad küll on, kuid jõudu tegutsemiseks jätkub,» rääkis Kruus.

Tagasi üles