Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.07.2016
Eesti Sarihelistajad ei lähe paragrahvi alla (2) Mälumäng Pensionäri armuleegist arenes võigas ahistamissaaga (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti puugid levitavad mitut uut haigust Eesti lühiuudised Esikülg 4. juuli Torm ja vihm tuuseldasid Lõuna-Eestit Majandus Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri (161) Välismaa Välismaa lühiuudised Terroristid ründasid Bangladeshis ja Iraagis PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast (1) NATO idatiib näitas ühtsust (1) Arvamus Päeva karikatuur Hanno Püttsepp: miks suhtume HIV-nakkusesse Eestis ükskõiksusega? Juhtkiri: soome kits heinakuhjade vahel (9) Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda? Jarmo Mäkelä: Putini külaskäigu tulemused (4) Karl-Eduard Salumäe: kõik söövad täna rediseid! Kas sa ei võtagi? Gert Jostov: külad on ammu läinud, praegu pühib aeg minema Eesti linnu (4) Kultuur Saaremaale tuuakse uhke ooperilavastus Uus «Iseseisvuspäev»: appi, jälle maailma lõpp! (4) Noorte talentide orkester Eestis Sport Hamilton ja Rosberg pakkusid Austrias tulevärki Spordi lühiuudised 04.07. Elu parim sõit, parim tulemus ja ikkagi nii kuradi valus… Kas Ragnar Klavan täidab unistuse ja siirdub Inglismaale? Saksamaa – õnnega ei ole siin midagi pistmist Rio olümpiale sõidavad Romanjuk ja Allikvee Eesti võrkpallikoondis: Gianni ja tema pojad Tarbija Eesti puugid levitavad mitut uut haigust LHV pensionifondid oleks nagu teiselt planeedilt Tartu Priit Pullerits: jubedad jalgpallurid (5) Paukus, voolas ja varises ... Plakatid kutsuvad õues suitsetajaid hoolivusele Rektor ei karda verd ega altkulmu pilke Kerge südasuvine meelelahutus Talu rõkkas noorte muusikast Jarno Laur: Tähtvere sillast ja arutelu võimatusest (1) Pisarad ja pahameel: milleks kavandada spordiparki autosilda? Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil Pekingis pusivad eesti keele kallal ka Aino, Ene ja Kalev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noorte talentide orkester Eestis

2 min lugemist
Ameerika Riikide Talentide Sümfooniaorkester YOA FOTO: Pressifoto

Pille Lille Muusikute Fond kutsus Eestisse Ameerika riikide talentide sümfooniaorkestri YOA, kes viibib Eestis 15. juulini. Orkester on XXIV Rapla kirikumuusika festivali peaesineja. Tegemist on Eesti ja Ameerika seni suurima kultuurilise koostööga ning vaieldamatult ühe kõige kõrgetasemelisema haridusprojektiga klassikalise muusika valdkonnas. Uusi talente loov organisatsioon YOA asutati 2001. aastal maailmakuulsate muusikute, teiste seas ooperilaulja Placido Domingo, helilooja Philip Glassi, pianist Marta Argerichi ja tšellist Yo-Yo Ma eestvedamisel.

Tellijale Tellijale

Placido Domingo ütles intervjuus Postimehele, et orkestri loomise idee oli kantud mõttest, et üheskoos mängiksid maailma parimad ja helgemad noored muusikud. «Praeguseks on noored talendid võitnud väga paljude kuulajate südamed,» ütles Domingo. «Tänu kaunile muusikale, mida nad koos loovad, saavad nii nemad ise kui ka publik osa muusika imelisest jõust. Ma olen õppinud nende kirest, andekusest ja rõõmust muusika vastu väga palju.» Ta lisas, et tegu on erakordse seltskonnaga, kellest vaimustub kindlasti ka Eesti publik.

VII rahvusvahelises Rapla suvekoolis kohtuvad andekad Eesti noored Ameerika muusikutega, kelle on välja valinud kõrgetasemeline žürii üle 1300 taotleja seast. Noori juhendavad suvekoolis maailma tipp-pedagoogid.

02.07.2016 05.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto