R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast

Juhan Mellik
, reporter
PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Nigel Farage on Euroopa Parlamendi saadikuna töötanud alates 1999. aastast. Liberaalist eurosaadiku Guy Verhofstadti hinnangul on Farage´ile 17 aasta jooksul makstud palk olnud ELi suurim raharaisk.
Nigel Farage on Euroopa Parlamendi saadikuna töötanud alates 1999. aastast. Liberaalist eurosaadiku Guy Verhofstadti hinnangul on Farage´ile 17 aasta jooksul makstud palk olnud ELi suurim raharaisk. Foto: SCANPIX

Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise kampaaniat vedav Briti Iseseisvuspartei (UKIP) kauaaegne juht Nigel Farage (52) on kirglik figuur. Mees, kes ei jäta külmaks kedagi.

Kindlasti mitte tema aatelisi vastaseid – näiteks Guardiani kolumnisti Marina Hyde`i, kes tõmbas Farage`i poliitiliste veendumuste ning erektsiooniprobleemide vahele söakaid paralleele. Või Leedu eurovolinikku Vytenis Andriukaitist. Leedulase nägu oli läinud nädalal Euroopa Parlamendis mässumeelse briti kõnet kuulates nii häbi täis ja meeleheitel, et ta pidi seda demonstratiivselt peopesaga varjama. «Mürgised valed,» lausus ta Farage`i mõtteavalduste kohta Euroopa Liidu kahjulikkusest.

Teiselt poolt on Farage`il – või vähemalt tema nägemusel Euroopa tulevikust – andunud toetajaskond. Britid hääletasid ju Euroopa Liidust lahkumise poolt, innustades sellega euroskeptikuid üle kogu maailma.

Märksõnad
Tagasi üles