Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
04.07.2016
Eesti Sarihelistajad ei lähe paragrahvi alla (2) Mälumäng Pensionäri armuleegist arenes võigas ahistamissaaga (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti puugid levitavad mitut uut haigust Eesti lühiuudised Esikülg 4. juuli Torm ja vihm tuuseldasid Lõuna-Eestit Majandus Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri (161) Välismaa Välismaa lühiuudised Terroristid ründasid Bangladeshis ja Iraagis PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast (1) NATO idatiib näitas ühtsust (1) Arvamus Päeva karikatuur Hanno Püttsepp: miks suhtume HIV-nakkusesse Eestis ükskõiksusega? Juhtkiri: soome kits heinakuhjade vahel (9) Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda? Jarmo Mäkelä: Putini külaskäigu tulemused (4) Karl-Eduard Salumäe: kõik söövad täna rediseid! Kas sa ei võtagi? Gert Jostov: külad on ammu läinud, praegu pühib aeg minema Eesti linnu (4) Kultuur Saaremaale tuuakse uhke ooperilavastus Uus «Iseseisvuspäev»: appi, jälle maailma lõpp! (4) Noorte talentide orkester Eestis Sport Hamilton ja Rosberg pakkusid Austrias tulevärki Spordi lühiuudised 04.07. Elu parim sõit, parim tulemus ja ikkagi nii kuradi valus… Kas Ragnar Klavan täidab unistuse ja siirdub Inglismaale? Saksamaa – õnnega ei ole siin midagi pistmist Rio olümpiale sõidavad Romanjuk ja Allikvee Eesti võrkpallikoondis: Gianni ja tema pojad Tarbija Eesti puugid levitavad mitut uut haigust LHV pensionifondid oleks nagu teiselt planeedilt Tartu Priit Pullerits: jubedad jalgpallurid (5) Paukus, voolas ja varises ... Plakatid kutsuvad õues suitsetajaid hoolivusele Rektor ei karda verd ega altkulmu pilke Kerge südasuvine meelelahutus Talu rõkkas noorte muusikast Jarno Laur: Tähtvere sillast ja arutelu võimatusest (1) Pisarad ja pahameel: milleks kavandada spordiparki autosilda? Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil Pekingis pusivad eesti keele kallal ka Aino, Ene ja Kalev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa

2 min lugemist
Reelika Ojakivi haridus- ja teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja FOTO: Erakogu

Värske uuring näitab, et Tartu ja Tartumaa noored on noorsootööga väga rahul. Eesti noortest on noorsootööga rahul 87 protsenti, Tartumaal on rahulolevaid noori 91 protsenti ja Tartu linnas lausa 93 protsenti. 45 protsenti Tartumaa noortest leidis, et nende kodukohas on piisavalt võimalusi veeta vaba aega sisukalt. Veerand omakorda arvas, et võimalusi on küll üsna palju, kuid võiks veelgi rohkem olla. 19 protsendi uuringus osalenud noorte hinnangul on võimalusi ainult natuke ja neid võiks kindlasti rohkem olla ning kaheksa protsenti vastanutest leidis, et nende kodukohas ei ole üldse võimalusi vaba aega sisukalt veeta.

Tellijale Tellijale

Noored vajavad ja hindavad noorsootööd ning saavad selles osaledes nii teadmisi, oskusi kui ka kogemusi edasiseks tööeluks ja ühiskonnas toimetulekuks. Mitteformaalsel õppel on noore arengus ja eneseleidmises suur roll.  

Eestis on 285 000 noort ehk 7–26-aastast elanikku. See on peaaegu kahe Tartumaa jagu inimesi. Vaadates maakondi eraldi, ei tundu arvud kaugeltki hoomamatu statistikana, vaid muutuvad inimesteks, rõõmudeks ja muredeks.

02.07.2016 05.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto