Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
04.07.2016
Eesti Sarihelistajad ei lähe paragrahvi alla (2) Mälumäng Pensionäri armuleegist arenes võigas ahistamissaaga (11) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Eesti puugid levitavad mitut uut haigust Eesti lühiuudised Esikülg 4. juuli Torm ja vihm tuuseldasid Lõuna-Eestit Majandus Vähi: Venemaa vastane sõjatõrvik kahjustab äri (161) Välismaa Välismaa lühiuudised Terroristid ründasid Bangladeshis ja Iraagis PERSOON: Nigel Farage: euroskeptik, kes armastab sakslast (1) NATO idatiib näitas ühtsust (1) Arvamus Päeva karikatuur Hanno Püttsepp: miks suhtume HIV-nakkusesse Eestis ükskõiksusega? Juhtkiri: soome kits heinakuhjade vahel (9) Postimees 1991. aastal: kas te Eestisse sõita ei karda? Jarmo Mäkelä: Putini külaskäigu tulemused (4) Karl-Eduard Salumäe: kõik söövad täna rediseid! Kas sa ei võtagi? Gert Jostov: külad on ammu läinud, praegu pühib aeg minema Eesti linnu (4) Kultuur Saaremaale tuuakse uhke ooperilavastus Uus «Iseseisvuspäev»: appi, jälle maailma lõpp! (4) Noorte talentide orkester Eestis Sport Hamilton ja Rosberg pakkusid Austrias tulevärki Spordi lühiuudised 04.07. Elu parim sõit, parim tulemus ja ikkagi nii kuradi valus… Kas Ragnar Klavan täidab unistuse ja siirdub Inglismaale? Saksamaa – õnnega ei ole siin midagi pistmist Rio olümpiale sõidavad Romanjuk ja Allikvee Eesti võrkpallikoondis: Gianni ja tema pojad Tarbija Eesti puugid levitavad mitut uut haigust LHV pensionifondid oleks nagu teiselt planeedilt Tartu Priit Pullerits: jubedad jalgpallurid (5) Paukus, voolas ja varises ... Plakatid kutsuvad õues suitsetajaid hoolivusele Rektor ei karda verd ega altkulmu pilke Kerge südasuvine meelelahutus Talu rõkkas noorte muusikast Jarno Laur: Tähtvere sillast ja arutelu võimatusest (1) Pisarad ja pahameel: milleks kavandada spordiparki autosilda? Reelika Ojakivi: noored on rahul, aga sellest ei piisa Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil Pekingis pusivad eesti keele kallal ka Aino, Ene ja Kalev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiinlased õpivad eesti keelt laulu, leivateo ja heegeldamise abil

3 min lugemist
Hiinlased Tartus. Mullu osales ülikooli eesti keele ja kultuuri suvekursusel seitse Hiina üliõpilast. Mõistagi oli paslik end kirjandusklassikute taustal pildile sättida. FOTO: Erakogu

Viimastel aastatel nii noori kui vanu muusikasõpru vaimustanud ansambli Curly Strings loomingust on tõusnud tõhusat abi ka eesti keele õpetajatele, kes peavad meie kauni kõlaga keelt ja selle eripärasid tutvustama neile inimestele, kelle emakeele loogika kulgeb täiesti teisi radu pidi.

Tellijale Tellijale

Nüüdseks pea kaks aastat Pekingi välisõpingute ülikoolis (Beiwai ülikoolis) Hiina tudengitele eesti keelt õpetanud Ilona Tragel tõdes, et muusika on keele õpetamiseks tõepoolest väga hea ja tänuväärne vahend. Lausa nii tänuväärne, et tema ligi kolmkümmend õpilast on moodustanud segakoori, kus eesti keelel rõõmuga kõlada lastakse.

Lisaks Curly Stringsi hittidele kuulub noorte hiinlaste repertuaari näiteks ka Jaan Tätte «Tuulevaiksel ööl», Jääboileri «Kaks tüdrukut» ning Justamendi «Maa tuleb täita lastega». Aprillis Pekingis toimunud Eestit tutvustaval nädalal esinesid Beiwai üliõpilased kontserdil koos ansambliga Trad.Attack! ning Maarja ja Rein Rannapiga.

02.07.2016 05.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto