Sisukord
Kultuur
Postimees
09.07.2016
Eesti Dilbert Ajalooline regatt tuleb 700 purjetajaga (1) Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Riigikogu üürnik (1) Toom: liikmesriikide liigne vabadus viib lagunemiseni (3) Ka Türgist tellitud parvlaevad hilinevad Riigikogu liikmete elukohta hakatakse regulaarselt kontrollima Maanteeamet lubab teeninduskohti vajadusel juurde luua Raadioamatöör põrgatas Postimehe reporteri hääle vastu Kuud Raadioamatöörid haaravad kriisides tähtsa rolli Majandus Ehitusettevõtete kindlustunne on paranenud Kaunis galerii: vaata, missuguse noore pere kodu sisustasid Soome suurimal elamumessil Eesti ettevõtjad Lätis tegutseb hulk lootustandvaid idufirmasid Majanduse lühiuudised Välismaa Leopardimustris naine Välismaa lühiuudised Heidutus ja dialoog Onu Sam ja tema kurjad NATO koerad ehk pildikesi Pikrist (3) NATO jättis valitsuskriitilise poola ajakirjaniku akrediteerimata Luige hinnangul Kreml vaid teeskleb solvunut Soome on kohal Läänemere julgeoleku pärast Britid kinnitavad pühendumust Euroopale Eesti pataljoniga Arvamus Juhtkiri: Varssavi tippkohtumise sõnum Venemaale (8) Leopardimustris naine Postimees 1996. aastal: USA ja Venemaa jagavad jälle mõjusfääre? Väike suurmees Riigikogu üürnik (1) Heidutus ja dialoog Neeme Korv: Platini algoritm Päeva karikatuur Sport Kahju! Ksenija Balta jäi ülinapilt medalist ilma (5) Väike suurmees Spordi lühiuudised Südasuvine suusavõistlus Kanteri ja Kupperi medalijahi suured ohustajad Meeskondlik ühemehebänd plaanib peremeeste peo rikkuda Odaviskest saapaviskeni ehk kergejõustik rahvale lähemale Tõe kriteerium sundis Hurda lahkuma Arter Anne Metsise moetähestik: C on Chanel Pärnu raehoovi saladus Koht, kuhu meestel pole asja Värske kartul, lihtne lisand Muusik Jaanus Nõgisto: teesklejate ja argpüksidega pole merel midagi teha «Mul on igav.» Ekstravagantsed jalgpallistaarid Tunne liiklejat! Ära pikalt mõtle. Ole kaval! Viveca Steni kriminaalne maailm Palveränd – uus elustiil või reisihullus? Mark Soosaar ülistab keha ilu ja inetust Sõiduproov. Fiat 500 ja Fiat Fullback. Ciao, bella! Itaalia kaitse (1) Ilm – kas prognoosid aitavad vältida vingerpusse? Fotod: segane, sürrealistlik ja särav Ameerika Meelelahutus Koomiks Sudoku

Viveca Steni kriminaalne maailm

3 min lugemist
Vaade Sandhamni vetele. FOTO: SCANPIX

Rootsi kirjaniku Viveca Steni krimisarja esimene raamat «Vaga vesi» ilmub nüüd ka eesti keeles. Krimiraamatute (ja selle järgi vändatud telesarja) tegevustik toimub kirjaniku kodusaarel Sandhamnis, mis jääb Stockholmist paari sõidutunni kaugusele. Muide, Sandhamnis oli suvila ka ühe teise tuntud Rootsi krimikirjaniku, Stig Larssoni triloogia tegelasel Mikael Blomkvistil. Arter usutles autorit just enne «Vaga vee» ilmumist.

Tellijale Tellijale

«Vaga vesi» on teie esimene raamat eesti keeles. Millised on teie ootused eesti lugejale?

Ma loodan, et eesti lugejatele meeldib mu raamat, nagu see on meeldinud inimestele üle maailma. Tegelikult hämmeldab mu krimiraamatute edu mind pidevalt: neli miljonit lugejat 25 riigis on ostnud minu raamatuid, 40 miljonit on vaadanud selle järgi tehtud seriaali.

Olen lubanud kirjutada Sandhamni sarjas kümme raamatut, praegu on Rootsis avaldatud kaheksa. Kui «Vaga vesi» eestlastele meeldib, siis ma kinnitan, et tulemas on veel palju põnevat.

08.07.2016 11.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto