Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.07.2016
Eesti Male Dilbert Mälumäng Palju õnne tagakülg 05.07 Horoskoop Kaks saatkonda pääsesid napilt sulgemisest 05.07 eesti lühiuudised Kapo maandas riske enne kõvaketta Savisaarele tagastamist Vägevale on saabunud esimesed varjupaigataotlejad Süstlavahetuspunkti vastased kogusid 1430 allkirja Kui juba hommikul vara rivis seisma pead sa... Veeteede amet sõidutas festivalirahvast Naissaarele (2) Majandus Ettevõtjad ei toeta Vähi ettepanekut (14) Kadrioru uusarendus nörritab miljöökaitsjaid (1) Välismaa Euroskeptik Farage loobus parteijuhi kohast Välismaa lühiuudised Lammas Dolly tähistaks kahekümnendat sünnipäeva Tšehhi president mängib populismitulega Briti parlamendiraport kutsub tunnistama Venemaa sõjakust Arvamus Hardo Pajula: marksistide sõssisõda (20) Ahto Lobjakas: uppunud migrandi hotell (13) Päeva karikatuur Juhtkiri: läätseleeme eest julgeolekut ei müüda (11) Anne Sulling: ettevõtjad, hakkame Eestis kosmosetehnoloogiaid arendama! Postimees 1933. aastal: «Kallaletungija» mõiste määrati kindlaks. Eva-Lotta Kivi: Eesti poisi Hollywoodi unistus (2) Kultuur Vene seljanka, suvi 2016 Sport USA katsevõistlustel on purunenud mitmed hooaja tippmargid Spordi lühiuudised Tänakut aitasid täpne sõit ja pehme rehv (1) Tõelisest kaptenist tõeliseks peatreeneriks Vihm, vaimupinge ja salapärane vigastus kukutasid troonipärija Välismaa treenerid otsivad Vinnis uut Kristjan Kangurit Tallinn Tallinnas ilutses kolmemastiline kruiisilaev Tarbija Apple ja Spotify rebivad melomaanide pärast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Anne Sulling: ettevõtjad, hakkame Eestis kosmosetehnoloogiaid arendama!

4 min lugemist
Anne Sulling. FOTO: Tairo Lutter

Eestis sai 2015. aastal Euroopa Kosmoseagentuuri täieõiguslik liige, kuid võimekuse kasvatamine kosmosevaldkonnas algas juba tükkmaad varem. Sellesuunaline tegevus on avanud uued perspektiivid ja võimalused ka Eesti ettevõtjate jaoks. Vaja on nüüd lihtsalt sellest ka kinni haarata, kirjutab riigikogu liige Anne Sulling (Reformierakond).

Tellijale Tellijale

Veel üsna hiljaaegu seostus kosmos Eesti inimestele millegi kauge ja võõraga, heal juhul Gagarini ja Ene Ergmaga. Kindlasti peeti seda suurte riikide asjaks, mille mängumaale meil asja pole. Eestist sai möödunud aastal Euroopa Kosmoseagentuuri täieõiguslik liige ning nüüdsest on kosmosevaldkonna võimalused meile täielikult avatud. See valdkond on Eestile perspektiivikas nii äriliselt kui ka teaduslikult. Sammud selleks on astutud juba tükk aega tagasi. Kirjutasin selle loo, et anda asjade seisust teada ja huvilisi ärgitada osalema. Eestisse tuleb Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaator.

Meie visiit Jeruusalemma möödunud aasta sügisel sattus keerulisele ajale. Just siis olid seal verised kokkupõrked ja Rahvusvahelise Kosmosekonverentsi osavõtjaid saatsid relvastatud turvamehed. Meie visiidi eesmärgiks oli suhete võrgustiku loomine, et panna vast saavutatud liikmelisus Euroopa Kosmoseagentuuris (ESA) Eesti ettevõtluse arendamise nimel tööle.

04.07.2016 06.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto