Sisukord
Jalgpall
Postimees
05.07.2016
Eesti Male Dilbert Mälumäng Palju õnne tagakülg 05.07 Horoskoop Kaks saatkonda pääsesid napilt sulgemisest 05.07 eesti lühiuudised Kapo maandas riske enne kõvaketta Savisaarele tagastamist Vägevale on saabunud esimesed varjupaigataotlejad Süstlavahetuspunkti vastased kogusid 1430 allkirja Kui juba hommikul vara rivis seisma pead sa... Veeteede amet sõidutas festivalirahvast Naissaarele (2) Majandus Ettevõtjad ei toeta Vähi ettepanekut (14) Kadrioru uusarendus nörritab miljöökaitsjaid (1) Välismaa Euroskeptik Farage loobus parteijuhi kohast Välismaa lühiuudised Lammas Dolly tähistaks kahekümnendat sünnipäeva Tšehhi president mängib populismitulega Briti parlamendiraport kutsub tunnistama Venemaa sõjakust Arvamus Hardo Pajula: marksistide sõssisõda (20) Ahto Lobjakas: uppunud migrandi hotell (13) Päeva karikatuur Juhtkiri: läätseleeme eest julgeolekut ei müüda (11) Anne Sulling: ettevõtjad, hakkame Eestis kosmosetehnoloogiaid arendama! Postimees 1933. aastal: «Kallaletungija» mõiste määrati kindlaks. Eva-Lotta Kivi: Eesti poisi Hollywoodi unistus (2) Kultuur Vene seljanka, suvi 2016 Sport USA katsevõistlustel on purunenud mitmed hooaja tippmargid Spordi lühiuudised Tänakut aitasid täpne sõit ja pehme rehv (1) Tõelisest kaptenist tõeliseks peatreeneriks Vihm, vaimupinge ja salapärane vigastus kukutasid troonipärija Välismaa treenerid otsivad Vinnis uut Kristjan Kangurit Tallinn Tallinnas ilutses kolmemastiline kruiisilaev Tarbija Apple ja Spotify rebivad melomaanide pärast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõelisest kaptenist tõeliseks peatreeneriks

3 min lugemist
Prantsusmaa koondise peatreener Didier Deschamps jagamas hoolealustele näpunäiteid. FOTO: SCANPIX

Prantsusmaa jalgpallis ei ole kunagi olnud talentide puudust, kuid puudus on olnud meestest, kes suudavad staare suunata ja nad sama asja nimel võitlema panna. Praegusele prantslaste rahvusesindusele on selline mees leitud – 47-aastane Didier Deschamps oli omal ajal väljakul tõeline kapten ning nüüd on ta kerkinud treeneriks suure algustähega.

Tellijale Tellijale

Baski rahvusest Deschamps oli tõeline liider juba mängijana ning nii kandis ta kaptenipaela klubis ja koondiseski. Tipptiimide mängumehena sai ta pea kohale tõsta ka hulgaliselt erinevaid karikaid. Legendaarse sakslase Franz Beckenbaueri kõrval kerkis Deschamps 2000. aastal üldse teiseks meheks, kes võitnud kaptenina nii MM- ja EM-tiitli kui ka Meistrite liiga. Hiljem on seda saavutust korrata suutnud veel hispaanlane Iker Casillas.

1998. aastal Prantsusmaa koondisega MM-tiitli ja 2000. aastal EM-tiitli võitnud keskväljamees krooniti Meistrite liiga võitjaks 1993. aastal Marseille’iga ning 1996. aastal Torino Juventusega. Marseille’iga tiitlit võites tõusis ta tol hetkel ka sarja kõige nooremaks kaptenist võitjaks.

04.07.2016 06.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto