Sisukord
Tarbija
Postimees
05.07.2016
Eesti Male Dilbert Mälumäng Palju õnne tagakülg 05.07 Horoskoop Kaks saatkonda pääsesid napilt sulgemisest 05.07 eesti lühiuudised Kapo maandas riske enne kõvaketta Savisaarele tagastamist Vägevale on saabunud esimesed varjupaigataotlejad Süstlavahetuspunkti vastased kogusid 1430 allkirja Kui juba hommikul vara rivis seisma pead sa... Veeteede amet sõidutas festivalirahvast Naissaarele (2) Majandus Ettevõtjad ei toeta Vähi ettepanekut (14) Kadrioru uusarendus nörritab miljöökaitsjaid (1) Välismaa Euroskeptik Farage loobus parteijuhi kohast Välismaa lühiuudised Lammas Dolly tähistaks kahekümnendat sünnipäeva Tšehhi president mängib populismitulega Briti parlamendiraport kutsub tunnistama Venemaa sõjakust Arvamus Hardo Pajula: marksistide sõssisõda (20) Ahto Lobjakas: uppunud migrandi hotell (13) Päeva karikatuur Juhtkiri: läätseleeme eest julgeolekut ei müüda (11) Anne Sulling: ettevõtjad, hakkame Eestis kosmosetehnoloogiaid arendama! Postimees 1933. aastal: «Kallaletungija» mõiste määrati kindlaks. Eva-Lotta Kivi: Eesti poisi Hollywoodi unistus (2) Kultuur Vene seljanka, suvi 2016 Sport USA katsevõistlustel on purunenud mitmed hooaja tippmargid Spordi lühiuudised Tänakut aitasid täpne sõit ja pehme rehv (1) Tõelisest kaptenist tõeliseks peatreeneriks Vihm, vaimupinge ja salapärane vigastus kukutasid troonipärija Välismaa treenerid otsivad Vinnis uut Kristjan Kangurit Tallinn Tallinnas ilutses kolmemastiline kruiisilaev Tarbija Apple ja Spotify rebivad melomaanide pärast Meelelahutus Koomiks Sudoku

Apple ja Spotify rebivad melomaanide pärast

3 min lugemist
Maailma juhtiv voogesitusteenus Spotify. FOTO: Reuters/ScanPix

Üha väiksem hulk inimesi ostab digitaalset muusikat lugude või albumite kaupa, CD plaatidest rääkimata. Valdavaks hakkavad saama muusika voogesitusteenused, kus üleilmseks turuliidriks on Spotify, kellel on hinnanguliselt 30 miljonit klienti. Alles aasta eest turule tulnud Apple Music on leidnud oma teenusele üle 15 miljoni tarbija. Teised tegijad, näiteks Deezer, Google Play Music ja Tidal on juba palju väiksema kliendihulgaga.

Tellijale Tellijale

Konkurents kahe esimese vahel on üha tihedam. Alles mõni nädal tagasi alandas Spotify märkimisväärselt perepaketi hindu, mis võimaldab pereliikmetel muusikat kuulata soodsamalt kui eraldi ostes. Vaatamata sellele, et Spotify pakub ka tasuta varianti, tundub, et Apple Music hingab konkurendile aina ähvardavamalt kuklasse. Möödunud nädalal süüdistas Spotify Apple’it meedia vahendusel ebaausate konkurentsivõtete kasutamises ja nende äri kahjustamises.

Probleem on selles, et Apple ei ole oma rakendusekaupluses Spotify versiooniuuendust aktsepteerinud. Põhjuseks see, et Spotify on eemaldanud oma rakendusest funktsiooni, mis võimaldab otse sealt Spotify tasulise teenusega liituda.

04.07.2016 06.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto