Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.07.2016
Eesti Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Maanteeamet tõmbab otsi koomale Viru tänav valmib plaanitust varem Põlenud hotelli omanik tulistab korraga neljast kahurist (12) Majandus Peaministris ei tekita Vähi avaldused kaastunnet Väikefirmad sõdivad euronormi vastu (11) majanduse lühiuudised Välismaa Juno jõudis pärast viieaastast teekonda Jupiterile Välismaa lühiuudised Kuratlikult kaval naine tahab britte valitseda Arvamus Erkki Bahovski: sõda ja rahu (1) Taavi Minnik: Erdoğani vabandus Jüri Saar: masendav õigusnihilism levib Eestis üha enam (45) Jan Philipp Albrecht: julgelt ja vihaselt Euroopa demokraatiast (9) Päeva karikatuur Iivi A. Masso: liblika tiivalöök (14) Kultuur Kõrboja helinad ja vaikus Helge seiklus hiiglastemaal Baltoscandalil näeb teatri moodi teatrit Sport Postimehe edetabel konkurentsi jäänud koondistest Tiitlivõistlus, mis aitab olümpiaks valmistuda Kas NBA muutub kahe meeskonna liigaks? Kolm kanget odameest sihivad lõppvõistlust Kas näeme Taani ’92 ja Kreeka ’04 kordusetendust? Postimehe edetabel konkurentsi jäänud koondistest Tallinn Viru tänav valmib plaanitust varem Tartu 105-aastane Evald Rooma: näete, aastad ei loe! (3) Tartu paistab laias ilmas palju kuulsam arvatust Maasikate kõrghooaeg on tänavu lõppemas Sõidueksamit saab sügisest teha vaid suurtes linnades Seakatk on tänavu nõudnud kuueteistkümne kodusea elu Olev Raju: Ei saada keegi Tartu turgu Sirtsu sohu ... Henri Kaselo: Võtkem eeskuju leedukatelt Kurepüük käis varavalges paljakäsi Kogumiskirest kasvasid välja plaadipoed Piiterlased teevad teravat kunsti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: sõda ja rahu

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Süüdistuste taustal, nagu õhutataks Eestis sõda ja on üldine sõjahüsteeria, tuleks ümber mõtestada ka kolme põrsakese muinasjutt. Ehk siis see koht, kus viimane põrsas ehitab maja tellistest, mis peab vastu kurja hundi rünnakule. Viga, viimane põrsas, tegelikult õhutasid sa tellistega sõjahüsteeriat ja sinu teine möödapanek oli ukse sulgemine hundi ees. Mis siis, et too oli ümber lükanud kahe eelmise põrsa majad.

Tellijale Tellijale

Muidugi on tänapäeva sõjapidamine arenenud ja targad ütlevad, et kallaletungija vastu pole mõtet telliseid laduda ehk müüri ehitada. Suur Hiina müür või Maginot’ liin olid selgelt kaitseotstarbega ja saatsid välja ka vastava sõnumi. Keerulisem ongi olukorras, kus müüri ehitamine on mõttetu, aga kaitset tuleb tugevdada. Kui me ehita müüri, vaid toome siia juurde lisavägesid ja -tehnikat, siis saab meid alati sõja õhutamises süüdistada.

Süüdistustega ühines üleeile ka endine peaminister Tiit Vähi. Oma Postimehele antud intervjuus ütles ta, et «riigi ja majanduse arendamise asemel hoiame kõrgel hoopis sõjatõrvikut». Riigis ja majanduses toimuv on tõesti midagi, mis vajaks laiemat arutelu ja siinkohal ei usu ma – erinevalt paljudest sotsiaalmeedias –, nagu oleks Vähi Vene mõjuagent. Ta lihtsalt muretseb oma riigi pärast ja kõigil on õigus oma arvamusele. Eriti endisel peaministril.

05.07.2016 07.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto