Sisukord
Kultuur
Postimees
07.07.2016
Eesti Keskerakonna kaitsev katus ehk struktuurides on häbistatud jõud (11) Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Vähihaige pereisa ei saa Eestis ravi (8) Horoskoop Haigekassa täiteks võidakse kehtestada uued maksud (4) Õige sisearhitekt talub vett ja ämblikke Riigikogu liige Martin Kukk lahkub poliitikast tagakülg 07.07 Piirivalvurid saadeti viimsele teekonnale Savisaar andis prokuratuurile ninanipsu (1) Parim oli Lõuna-Eesti pommigrupp Majandus Norra võõrutab end naftasõltuvusest Uus pruulikoda kerkib ka Purtsesse Poola päritolu firma müüb eksitava nimega sertifikaate Välismaa Pankroti äärel Lõuna-Sudaan ei pea iseseisvuspäeva Liitlased Steinmeier ja Merkel kaugenevad üksteisest Välismaa lühiuudised Antisemiit puhus AfD ladvikus tule all hõõgunud tüli lõkkele Arvamus Ahto Lobjakas: NATO avita (36) Jüri Luik: Varssavi pataljonid (10) Tõnis Oja: häbiväärsed negatiivsed intressid (5) Päeva karikatuur Lugeja kiri: üleskutse riigipeaks pürgijatele – palun sõnastage, kuidas hakkate parandama Eesti iivet (32) Postimees 1993. aastal: Vabadussõja veteran Jaan Viljamaa sai 101-aastaseks Juhtkiri: Keskerakond omasid ei jäta Tiit Riismaa: kas demokraatia päevad on loetud? Kultuur Kronoloogiline Alice Kask Black Sabbathiga on nüüd siis lõpp ja see oli hea (3) Räpp on jõudnud massidesse Sport Jagor läheb poolfinaalis riskima Spordi lühiuudised Agressiivsus ja raudne närv tõid Baltale edu (2) Iljuštšenko: staadionil ei löö süda nii nagu varem Infonet tunnistas Heartsi kõrgemat klassi Gigantide duell meenutab ilusat ja valusat ajalugu Rattarallide suurkorraldaja läheb võitlusse ohutuse nimel (1) Tarbija Kodukohviku avamisel tuleb mõelda pisemalegi detailile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kronoloogiline Alice Kask

2 min lugemist
Alice Kase näitusel joonistub välja ühiskonnakriitiline lähenemine. Lihtsates T-särkides, dressides ja argises triiksärgis figuurid kujutavad madalamat klassi ja keskklassi, kes on justkui kaasinimesest võõrandunud. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi kolmel korrusel lahti rulluval näitusel «Alice Kask» on raske välja tuua spetsiifilisi töid, sest väljapanek avaldab paremini mõju koherentse tervikuna. 

Tellijale Tellijale

Ajaloomuuseumile omane narratiivne kronoloogiline järjestus kunstniku loomingust on selle näituse kontekstis toimiv. Kuigi külastaja alustab alumiselt korruselt kunstniku vanema loominguga 1990. aastate lõpust ja 2000. aastate algusest, liikudes treppidest üles uuemate tööde juurde, ei mõju tõus hierarhilisena, heal juhul võiks siia sisse pikkida teleoloogilist vaateviisi. Viimast rõhutavad näiteks eksponeeritud paberiruudukesed figuurikatsetustest – see pole ülevaade, vaid teekond.

Maal on nüüdisaegsel kunstiskeenel väljakutsuv meedium. Alice Kask on suutnud sellega edukalt töötada, kusjuures tema töödes on kunstnikule omast käekirja, mis muutub ja areneb koos temaga, kuid ei ole siiski muutunud üdini, kandes endas läbivalt kunstnikule omast vormilist laadi.

06.07.2016 08.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto