Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
06.07.2016
Eesti Male Dilbert Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Maanteeamet tõmbab otsi koomale Viru tänav valmib plaanitust varem Põlenud hotelli omanik tulistab korraga neljast kahurist (12) Majandus Peaministris ei tekita Vähi avaldused kaastunnet Väikefirmad sõdivad euronormi vastu (11) majanduse lühiuudised Välismaa Juno jõudis pärast viieaastast teekonda Jupiterile Välismaa lühiuudised Kuratlikult kaval naine tahab britte valitseda Arvamus Erkki Bahovski: sõda ja rahu (1) Taavi Minnik: Erdoğani vabandus Jüri Saar: masendav õigusnihilism levib Eestis üha enam (45) Jan Philipp Albrecht: julgelt ja vihaselt Euroopa demokraatiast (9) Päeva karikatuur Iivi A. Masso: liblika tiivalöök (14) Kultuur Kõrboja helinad ja vaikus Helge seiklus hiiglastemaal Baltoscandalil näeb teatri moodi teatrit Sport Postimehe edetabel konkurentsi jäänud koondistest Tiitlivõistlus, mis aitab olümpiaks valmistuda Kas NBA muutub kahe meeskonna liigaks? Kolm kanget odameest sihivad lõppvõistlust Kas näeme Taani ’92 ja Kreeka ’04 kordusetendust? Postimehe edetabel konkurentsi jäänud koondistest Tallinn Viru tänav valmib plaanitust varem Tartu 105-aastane Evald Rooma: näete, aastad ei loe! (3) Tartu paistab laias ilmas palju kuulsam arvatust Maasikate kõrghooaeg on tänavu lõppemas Sõidueksamit saab sügisest teha vaid suurtes linnades Seakatk on tänavu nõudnud kuueteistkümne kodusea elu Olev Raju: Ei saada keegi Tartu turgu Sirtsu sohu ... Henri Kaselo: Võtkem eeskuju leedukatelt Kurepüük käis varavalges paljakäsi Kogumiskirest kasvasid välja plaadipoed Piiterlased teevad teravat kunsti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Seakatk on tänavu nõudnud kuueteistkümne kodusea elu

2 min lugemist
Eelmise aasta suveni pidas Airi Külvet oma villasigu õues. Bioohutusnõuete karmistamise tõttu pani ta kärssninad siiski kinnisesse lauta, kuid eelmisel nädalal jõudis katkupisik ka sinna ning kõik Külveti rõngassabad tuli hukata. FOTO: Erakogu

Eelmisel nädalal jäid Puurmani vallas Tõrve külas Puutsa talus Aafrika seakatku küüsi lihaveisekasvataja Airi Külveti kuus villasiga. Et Külvet oli palava ilma tõttu teinud sigadele külma dušši, kahtlustas ta algul, et pingutas sellega üle ning külmetas sead ära.

Tellijale Tellijale

«Üks loom jäi loiuks ja ma kraadisin teda. Temperatuur oli 39 kraadi ja ma veel hingasin pärast seda kergendatult, et katku ikkagi pole, sest katku nakatunud sea kehatemperatuur on 41–42 kraadi,» meenutas Külvet läinud nädalal talus arenenud sündmusi.

Pärast konsulteerimist kohaliku volitatud veterinaariga otsustas Külvet lasta sigadelt ikkagi vereproovid võtta. «Peiteaeg oli kolm-neli päeva. Samal päeval, mil tulid proovide vastused, suri esimene siga,» märkis Külvet.

05.07.2016 07.07.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto